Doktorantların və gənc tədqiqatçıların Respublika Elmi Konfransı keçiriləcək
Naxçıvan Dövlət Universitetində (NDU) 15–16 oktyabr 2026-cı il tarixlərində Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi, Elm və Ali Təhsil üzrə Dövlət Agentliyi və NDU-nun təşkilatçılığı ilə Doktorantların və gənc tədqiqatçıların Respublika Elmi Konfransı (NASCO 29) keçiriləcək.
Konfransın əsas məqsədi gənc alim və tədqiqatçılara öz elmi tədqiqatlarının nəticələrini təqdim etmək, müxtəlif sahələr üzrə aktual problemləri müzakirə etmək, elmi əməkdaşlıq əlaqələri qurmaq və innovativ ideyalar üçün platforma yaratmaqdır.
Respublika konfransında iştirak həm əyani, həm də distant formatda nəzərdə tutulur. Hər bir elm və təhsil müəssisəsi üzrə iştirakçıların 30 faizinin distant (onlayn videokonfrans vasitəsilə) formatda iştirakı mümkündür.

05 August 2026 - 13:28 | Announcements
The Republican Scientific Conference of Doctoral Students and Young Researchers (NASCO 29) will be held at Nakhchivan State University (NSU) on October 15–16, 2026. The conference will be jointly organized by the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, the State Agency for Science and Higher Education, and NSU.
The main objective of the conference is to promote academic exchange, support the professional development of young researchers, and provide a platform for discussing new ideas across various scientific fields.
The conference will be offered in both face-to-face and online formats. Up to 30% of the participants from each higher education or research institution may attend remotely via videoconferencing.