“Google Earth View” ən gözəl mənzərələrin görüntüsünü yayımlayıb
“Google” illər boyu kosmosdan Yer kürəsinin ən heyrətamiz mənzərələrinin şəkillərini paylaşıb. Bu gün o, ən böyük yeniləməsini “Google Earth View” kolleksiyasında 1000 yeni şəkil ilə təqdim edib.
“Google Earth View” kolleksiyası hazırda dünyanın 2500-dən çox mənzərəsinə malikdir. Bu təsvirlər daha parlaq rənglər və dəqiq görüntülərə sahib yüksək icazə ilə 4K ekranlar üçün optimallaşdırılıb.
Görüntülər “Android”də divar kağızları kimi, “Chromecast” və “Google Home” üçün ekran qoruyucusu kimi istifadə edilə bilər. “Google Earth Voyager”ə interaktiv sərgi kimi baxmaq və masaüstü istifadə üçün saxlamaq mümkündür.
CNN telekanalının məlumatına görə, şəkillərə baxmaq üçün “Google” brauzerinə quraşdıra bilən “Chrome” genişlənilməsi mövcuddur.

"Google Earth View" published a snapshot of the most beautiful landscapes
Google for many years took pictures of the most amazing landscapes of the earth from space. Today, he unveiled his biggest update with 1000 new images in the Google Earth View collection.
The Google Earth View collection currently has over 2500 species worldwide. These designs are optimized for high-resolution 4K screens with brighter colors and sharper images.
Images can be used as wallpapers on Android, as screensavers for Chromecast and Google Home. Google Earth Voyager can be viewed as an interactive exhibition and saved for use on the desktop.
According to  CNN, there is a Chrome extension that can be installed in a Google browser to view images.