AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun struktur bölmələrinin 9 aylıq fəaliyyətlərinə həsr olunmuş hesabat iclasları davam edir. Növbəti hesabatı institutun 18 saylı şöbəsinin müdiri Anar Səmidov təqdim edib. O, şöbədə "İnternet-reklamın müasir vəziyyəti, inkişaf problemləri və səmərəliyin artırılması yolları” mövzusunda araşdırmaların aparıldığını və tədqiqat nəticəsində ekspress-informasiyanın çap olunduğunu diqqətə çatdırıb.
Şöbənin praktiki fəaliyyəti çərçivəsində görülən işlərdən danışan məruzəçi institutun yeni əmakdaşları üçün vəsiqələrin, AMEA əməkdaşlarına təbrik açıqçaları, plaket-adreslərin hazırlandığını deyib. Bildirib ki, ekspress-informasiya kitabçaların, həmçinin avtoreferatların, dissertasiya işlərinin çapı və cildlənməsi də praktiki fəaliyyət çərçivəsində görülən işlərdəndir.
A.Səmidov, həmçinin elmi-pedaqoji, elmi-təşkilati fəaliyyət, respublika və beynəlxalq səviyyəli konfranslarda iştirak ilə bağlı şöbədə həyata keçirilən tədbirləri nəzərə çatdırıb.

Internet advertising, state of the art, development issues and efficiency improvements are studied
Head of the Department No18 of the Institute of Information Technology of ANAS Anar Samidov presented the report of his department for 9 months. Internet advertising, state of the art, development issues and efficiency improvements were studied, and the results were published in the express-information.
The department deals with the publication of cards, greeting cards, and the plaquettes, he said. Besides, publication of the express information booklets, as well as abstracts, and thesis are carried out here.
Mr.Samidov highlighted the activities of the department in terms of scientific-pedagogical, scientific and organizational activities, participation at the national and international conferences.