Dairəvi formada telefon hazırlanıb
Yanvar ayının 7-dən başlayıb 10-a qədər davam edəcək “CES 2020”  beynəlxalq sərgisində “ağıllı” ev, süni intellekt, 5G, qatlama maşınları, nəzarət texnologiyası, robototexnika ilə bağlı minlərlə yeni məhsul təqdim edilir. Sərgi iştirakçılarının böyük marağına səbəb olan qurğular arasında dairəvi formada hazırlanmış yeni mobil telefon daha çox diqqət çəkib.
Smartfon istehsalçıları simsiz qulaqlıqlardan istifadəni təbliğ etməyə çalışsalar da, bu Amerikan startapı daha "həssas" və iki qulaqlıq yuvasına sahib forma yarada bilib.
“Cyrcle Phone” adlı mobil cihaz yuvarlaq formada olmaqla iki qulaqlıq yuvasına malikdir.
bbc.com saytının məlumatına görə, layihənin hazırlıq prosesinə 2015-ci ildə başlanılıb. İstehsalçılar dairəvi telefonu təxminən bir il sonra kütləvi satışa çıxarmağı planlaşdırırlar.
Qeyd edək ki, cihaz bu il “CES 2020” sərgisində nümayiş olunan ən qəribə məhsullardan biri hesab edilir.

Designed phone in round shape
Thousands of new products related to smart home, artificial intelligence, 5G, folding machines, control technology, robotics, are presented at the international exhibition CES 2020, which opened on January 7 and will last until January 10. Among the devices of great interest to the exhibitors, more attention was paid to the new round-shaped cell phone.
Although smartphone makers tried to promote the use of wireless headphones, this American startup was able to create a more “sensitive” and shape with two headphone jacks.
A mobile device called the Cyrcle Phone has two round headphone slots.
According to bbc.com, the project preparation process began in 2015. Manufacturers plan to bring the round phone to mass sale in about a year.