Dairəvi formada telefon hazırlanıb
Yanvar ayının 7-dən başlayıb 10-a qədər davam edəcək “CES 2020”  beynəlxalq sərgisində “ağıllı” ev, süni intellekt, 5G, qatlama maşınları, nəzarət texnologiyası, robototexnika ilə bağlı minlərlə yeni məhsul təqdim edilir. Sərgi iştirakçılarının böyük marağına səbəb olan qurğular arasında dairəvi formada hazırlanmış yeni mobil telefon daha çox diqqət çəkib.
Smartfon istehsalçıları simsiz qulaqlıqlardan istifadəni təbliğ etməyə çalışsalar da, bu Amerikan startapı daha "həssas" və iki qulaqlıq yuvasına sahib forma yarada bilib.
“Cyrcle Phone” adlı mobil cihaz yuvarlaq formada olmaqla iki qulaqlıq yuvasına malikdir.
bbc.com saytının məlumatına görə, layihənin hazırlıq prosesinə 2015-ci ildə başlanılıb. İstehsalçılar dairəvi telefonu təxminən bir il sonra kütləvi satışa çıxarmağı planlaşdırırlar.
Qeyd edək ki, cihaz bu il “CES 2020” sərgisində nümayiş olunan ən qəribə məhsullardan biri hesab edilir.

Разработан телефон в круглой форме
Тысячи новых продуктов, связанных с «умным» домом, искусственным интеллектом, 5G, складными машинами, технологией управления, робототехникой, представлены на международной выставке CES 2020, которая открылся 7 января и продлится до 10 января. Среди устройств, представляющих большой интерес участников выставки, больше внимания уделял новый сотовый телефон, разработанный в круглой форме.
Хотя производители смартфонов пытались продвигать использование беспроводных наушников, этот американский стартап смог создать более «чувствительный» и форму с двумя гнездами для наушников.
Мобильное устройство под названием «Cyrcle Phone» имеет два слота для наушников в круглой форме.
Как сообщает bbc.com, процесс подготовки проекта начался в 2015 году. Производители планируют вывести круглый телефон на массовую продажу примерно через год.
Отметим, что устройство считается одним из самых странных продуктов, представленных на выставке CES 2020 в этом году.