10 Oktyabr 2014 - 15:59 | Konfranslar, İclaslar
Dissertasiya Şurasının sədr müavini, texnika elmləri doktoru, professor Ələkbər Əliyev gündəlikdə duran məsələlər haqqında məlumat verərək, iclasın 1203.01 - “Kompüter elmləri” ixtisasında texnika üzrə elmlər doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün təqdim edilmiş dissertasiya işinə kuratorların təyin və təsdiq edilməsi məsələsinə həsr edildiyini bildirdi.
İclasda texnika üzrə elmlər doktoru elmi dərəcəsi almaq iddiasında olan Valeh Mustafayevin “Petri şəbəkələri nəzəriyyəsinin tətbiqi ilə modelləşdirilmənin avtomatlaşdırılması” mövzusunda dissertasiya işi təqdim edildi, kuratorlar təyin olunaraq təsdiq olundu.
İddiaçı V.Mustafayevin dissertasiya işi üzrə kuratorlar texnika elmləri doktoru, professorlar Məsumə MəmmədovaVidadi Musayev, texnika elmləri doktoru Nadir Ağayev təyin olundular.

10 October 2014 - 15:59 | Conferences, assemblies
Deputy Chairman of the Dissertation Board, doctor of Engineering, prof. Alakbar Aliyev informed about the agenda of the meeting. The assembly was devoted to the appointment and approval of curators for the thesis submitted for the degree of Doctor of Science in 1203.01 - "Computer Science" specialty.
First, the applicant for the degree of Doctor of Engineering Valeh Mustafayev presented the thesis on the "Automation of modeling with the introduction of Petri nets theory”, and the curators were appointed and approved.
Doctors of Engineering, professors Masuma Mammadova and Vidadi Musayev,  and Nadir Aghayev were appointed as the curators.