İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda Yeni Azərbaycan Partiyasının ilk özək təşkilatı yaradıldı
Dekabrın 3-də AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda Yeni Azərbaycan Partiyasının ilk özək təşkilatının yaradılması ilə bağlı iclas keçirildi. Tədbirdə AMEA-nın vitse-prezidenti, İTİ-nin direktoru, akademik Rasim ƏliquliyevYAP-ın Yasamal Rayon Təşkilatının sədri Tağı Əhmədov, YAP Yasamal Rayon Təşkilat Şurasının özək sədri Xədicə İsgəndərli və institutun əməkdaşları iştirak etdilər.
Ümumilli lider Heydər Əliyevin Azərbaycanın müstəqilliyinin əldə edilməsi və dövlətçilik ənənələrinin qorunmasındakı xidmətlərindən danışan akademik R.Əliquliyev ulu öndərin yaradıcısı olduğu Yeni Azərbaycan Partiyasının ölkənin ictimai-siyasi həyatında aparıcı rol oynadığını qeyd etdi.
İclasda çıxış edən T.Əhmədov partiyanın yaranma tarixindən, təşkilatın qurucusu, ulu öndər Heydər Əliyevin müasir Azərbaycanın çiçəklənməsində misilsiz xidmətlərindən, prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə YAP-ın Azərbaycan dövlətçiliyinin inkişafına verdiyi töhfələrdən danışdı. O, institutda YAP-ın ilk özək təşkilatının yaradılması münasibətilə İTİ kollektivini təbrik etdi, hər bir üzvə dövlət quruculuğunda və Azərbaycan naminə fəaliyyətlərində uğurlar dilədi.

В Институте информационных технологий создана первая организация Партии «Ени Азербайджан»
3 декабря в Институте информационных технологий НАНА состоялось заседание, посвященное созданию первой организации Партии «Ени Азербайджан». В заседание приняли участие вице-президент НАНА, директор ИИТ, академик Расим Алигулиев, председатель Ясамальской районной организации ПЕА Таги Ахмедов, координатор Ясамальского районного Совета ПЕА Хадиджа Искендерли и сотрудники института.
Говоря о заслугах общенационального лидера Гейдара Алиева в обретении независимости Азербайджана и сохранении традиций государственности, академик Р.Алигулиев отметил, что партия «Ени Азербайджан», созданная великим лидером, играет ведущую роль в общественно-политической жизни страны.
Выступивший на заседании Т.Ахмедов рассказал об истории создания партии, о беспрецедентных заслугах основателя организации, великого лидера Гейдара Алиева в процветании современного Азербайджана, о вкладе партии «Ени Азербайджан» под руководством Президента Ильхама Алиева в развитие азербайджанской государственности. Он поздравил коллектив ИИТ с созданием в институте первой организации «Ени Азербайджан», и пожелал всему личному составу успехов в ответственной деятельности во имя Азербайджана.