Tədbirdə çıxış edən “My Broker” şirkətinin təsisçisi Rəşad Əliyev “World E-Commerce Eurasia 2019”un Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyindəki “İnnovasiyalar Mərkəzi” MMC-nin İNNOLAND İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzi, “World E-Commerce Forum” və “My Broker” gömrük təmsilçiliyi tərəfindən birgə təşkil edildiyini deyib. O bildirib ki, forumun məqsədi Azərbaycanda və regionda e-ticarət infrastrukturunun inkişafı, bu mövzuda əlaqələrin genişləndirilməsi, həmçinin bu sahəyə startupların marağının artırılması və bu sahədə fəaliyyət göstərən startaplara dəstəyin verilməsidir.
AZƏRTAC xəbər verir ki,“World E-Commerce Forum”un sədri Ömər Nart forumun əhəmiyyətini vurğulayıb, Türkiyədə elektron ticarətin mövcud vəziyyəti barədə danışıb.
Forumda elektron ticarət və əsasən də elektron ixrac mövzusunda yerli istehsalçılara və biznes subyektlərinə dünyadakı son tətbiqlər, trendlər və praktik həllərlə bağlı şirkət rəhbərləri, peşəkar mütəxəssislər və dövlət qurumlarının nümayəndələri tərəfindən məlumat verilir. Qeyd olunub ki, forum yerli sahibkarlarda e-ticarətə və e-ixracata böyük maraq və təşviq yaradacaq.

World E-Commerce Eurasia 2019 Forum is being held in Baku for the first time
Rashad Aliyev, the founder of 'My Broker' said that the event was jointly organized by the INNOLAND Incubation and Accreditation Center, World E- Commerce Center LLC under the State Agency for Citizen Service and Social Innovation under the President of the Republic of Azerbaijan, The INNOLAND Incubation and Accreditation Center, Customs representation of the World E-Commerce Forum and 'My Broker'. He said the aim of the forum was to develop e-commerce infrastructure in Azerbaijan and the region, to expand contacts in this area, as well as to increase the interest of startups in this area and to support startups operating in this area.
Chairman of the World E-Commerce Forum Omar Nart stressed the importance of the forum and spoke about the current status of e-commerce in Turkey, AZƏRTAC reports.
The forum will provide local manufacturers and businesses with information on the latest applications, trends, and practical solutions around the world by e-commerce and e-export by companies, professionals and government officials. It was noted that the forum will be of great interest to and encourage local entrepreneurs in e-commerce and e-export.