Tədbirdə çıxış edən “My Broker” şirkətinin təsisçisi Rəşad Əliyev “World E-Commerce Eurasia 2019”un Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyindəki “İnnovasiyalar Mərkəzi” MMC-nin İNNOLAND İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzi, “World E-Commerce Forum” və “My Broker” gömrük təmsilçiliyi tərəfindən birgə təşkil edildiyini deyib. O bildirib ki, forumun məqsədi Azərbaycanda və regionda e-ticarət infrastrukturunun inkişafı, bu mövzuda əlaqələrin genişləndirilməsi, həmçinin bu sahəyə startupların marağının artırılması və bu sahədə fəaliyyət göstərən startaplara dəstəyin verilməsidir.
AZƏRTAC xəbər verir ki,“World E-Commerce Forum”un sədri Ömər Nart forumun əhəmiyyətini vurğulayıb, Türkiyədə elektron ticarətin mövcud vəziyyəti barədə danışıb.
Forumda elektron ticarət və əsasən də elektron ixrac mövzusunda yerli istehsalçılara və biznes subyektlərinə dünyadakı son tətbiqlər, trendlər və praktik həllərlə bağlı şirkət rəhbərləri, peşəkar mütəxəssislər və dövlət qurumlarının nümayəndələri tərəfindən məlumat verilir. Qeyd olunub ki, forum yerli sahibkarlarda e-ticarətə və e-ixracata böyük maraq və təşviq yaradacaq.

Впервые в Баку проходит форум «World E-Commerce Eurasia 2019»
Выступивший на мероприятии основатель компании «My Broker» Рашад Алиев отметил, что «World E-Commerce Eurasia 2019» организован совместно с инкубационным и акселерационным центром INNOLAND, таможенным представительством «World E-Commerce Forum» и «My Broker» ООО «Центр инноваций» при Государственном агентстве по услугам гражданам и социальным инновациям при Президенте Азербайджанской Республики. Он отметил, что целью форума является развитие инфраструктуры э-торговли в Азербайджане и регионе, расширение связей, повышение интереса стартапов и поддержка действующих стартапов в этой сфере.
Как сообщает AZƏRTAC, председатель «World E-Commerce Forum» Омар Нарт подчеркнул важность форума, и рассказал о текущем состоянии электронной торговли в Турции.
На форуме представлена информация о последних в мире приложениях, тенденциях и практических решениях от местных производителей и субъектов бизнеса по вопросам электронной торговли и в основном электронного экспорта, руководителей компаний, профессиональных специалистов и представителей государственных структур. Было отмечено, что форум создаст большой интерес и стимул для электронной торговли и экспорта у местных предпринимателей.