“Vikipediya Asiya ayı” Vikipediyada keçirilən onlayn layihədir. Layihənin əsas məqsədi Asiya ölkələri və regionları (öz ölkən istisna olmaqla) haqqında məqalələr yaratmaq və həmin mövzuda olan məqalələri inkişaf etdirməkdir. Layihədə Vikipediyada qeydiyyatdan keçmiş istənilən istifadəçi iştirak edə bilər. Qaydalara uyğun olaraq, 4 və daha artıq məqalə yaradan istifadəçi digər ölkələrin istifadəçilərindən açıqcalar qəbul edəcək.
Ən çox məqalə yaradan istifadəçi isə “Vikipediya Asiya Səfiri” adına layiq görüləcək.
Qeyd edək ki, 2015-ci ildən həyata keçirilən bu layihə hər il noyabrın 1-dən 30-na kimi davam edir. Cari ilin noyabrın 12-nə olan məlumata görə, Vikipediyaya 18 nəfər iştirakçının 85 məqaləsi yerləşdirilib.

International Wiki Marathon “Asian Month 2019”
“Asian Month” is an online wiki marathon to deepen understanding between Asian Wikipedia communities.
The main goal of the project is to create articles on Asian countries and regions (with the exception of their own country) and develop articles on this topic. The project is open to everyone who is registered on Wikipedia.
According to the rules, each participant who has started 4 or more articles has the right to receive a card with a thematic design from other participating countries.
The participants who created the most articles are awarded the title of Asian Ambassador on Wikipedia.
Note that this project, implemented in 2015, is held from November 1 to November 30 of each year. This year, until November 12, 85 articles of 18 participants were published.