Çində hərbi əməliyyatlar üçün uçan boşqab təqdim olunub
Çin Dövlət Aviasiya Korporasiyası Tyanszin şəhərində keçirilmiş “China Helicopter Exposition 2019” sərgisində yeni məhsullarını təqdim edib. Digər yeniliklərin arasında “Super böyük ağ köpək balığı” adlı layihə çərçivəsində hazırlanmış, zahirən UNO-nu (uçan naməlum obyekt) xatırladan qurğu nümayiş etdirilib.
mignews.ru saytının məlumatına görə, o, 650 km/saata qədər sürət toplaya bilən, diskşəkilli formaya malik ikinəfərlik helikopterdir. İstehsalçıların sözlərinə əsasən, qurğu öz texniki xarakteristikalarına görə müasir uçuş aparatlarından heç də geri qalmır, hətta bir sıra parametrlər üzrə onları üstələyir.
Bəzi mütəxəssislərin fikrincə, istifadəyə verilsə belə, bu modelin geniş istifadə olunması ehtimalı azdır. Əvvəllər bu kimi uçuş aparatlarının təkmilləşdirilməsi ilə bağlı aparılan heç bir təcrübədə müsbət nəticələr əldə olunmayıb.

In China, introduced a flying saucer
At the China Helicopter Exposition 2019, the Chinese State Aviation Corporation presented its latest developments at the Tianjin City. Among other new products, visitors to the exhibition were able to see a project called "Super Great White Shark" that looks like a UFO.
The novelty is a double disk-shaped helicopter capable of speeds up to 650 km / h. According to the designers, the disk in its technical characteristics is not inferior to many modern aircraft, and even surpasses them in a number of parameters. It is reported by the Planet Today portal.
According to some experts, it is unlikely that this model, even if it is put into operation, will be widely used. According to them, previously all experiments on the development of such aircraft did not lead to positive results.