AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun şöbə müdiri, AMEA-nın müxbir üzvü, texnika elmləri doktoru Ramiz Alıquliyev “Siqnalların Emalı və Süni İntellekt Sahəsində Nailiyyətlər” mövzusunda II beynəlxalq konfransın (Second International Conference on Advances in Signal Processing and Artificial Intelligence – ASPAI 2020) beynəlxalq proqram komitəsinin üzvü seçilib.
1-3 aprel 2020-ci il tarixlərində Almaniyanın paytaxtı Berlin şəhərində keçiriləcək konfransın əsas istiqamətlərinə süni intellekt alqoritmləri, intellektual sistem arkitekturaları, hibrid intellektual sistemlər, ekspert sistemlər, süni neyron şəbəkələri, qeyri-səlis məntiq və sistemləri, kompüter görməsi və nitqin tanınması, Soft Computing nəzəriyyəsi və tətbiqləri, virtual və əlavə reallıq, maşın təlimi və dərin təlim, eləcə də siqnalların emalının nəzəriyyə və metodları, rəqəmsal siqnal emalı, biotibbi, peyk və statistika siqnallarının emalı, xaotik və fraktal sistemlər, spektral analiz və s. daxildir.

The head of the department was elected as a member of the program committee of the international conference
23 September 2019 - 09:48 | Important events
Head of Department of ANAS Institute of Information Technology, corresponding member of ANAS, doctor of technical sciences Ramiz Aliquliyev elected as a member of  II Second International Conference on Advances in Signal Processing and Artificial Intelligence – ASPAI 2020.
The main areas of the conference, which will be held in Berlin, Germany, on April 1-3, 2020, are: Computing theory and applications, virtual and additional reality, machine learning and in-depth training, as well as theory and methods of signal processing, digital signal processing, biomedical, satellite and statistical signal processing, chaotic and fractal systems, spectral analysis and so on.