“Amazon” öz bədəninin 3D-skan edilməsinə icazə verəcək hər kəsə 25 dollar təklif edir
Nəhəng elektron ticarət şirkəti “Amazon” 25 dollar dəyərində hədiyyə kartının sahibi olmağın qeyri-adi üsulunu təklif edib. Bunun üçün istənilən alıcı bədənin rəqəmsal 3D-skan edilməsi prosedurundan keçməlidir.
techcult.ru saytının məlumatına görə, tədbir 2 il əvvəl “Amazon” tərəfindən əldə edilmiş “Body Labs” startapının “Amazon Real World Image Study” proqramı çərçivəsində təşkil edilib.
Son illərdə dəb bazarında “Amazon”un payı əhəmiyyətli dərəcədə artıb. “Coresight Research” şirkətinin tədqiqatına əsasən, Cef Bezosun şirkəti hazırda ABŞ-da ən uğurlu geyim satıcısıdır. O, şəxsi ticarət markası və abunə xidmətinin sahibidir.
Yeni xidmətin qeydiyyat səhifəsində qeyd edilir ki, “Amazon” tədqiqat iştirakçılarının bədənlərini adi geyimdə 3D-skan edəcək, onların şəkil və videolarını çəkəcək. Bunun üçün, həmçinin sorğu vərəqəsini doldurmaq tələb olunacaq.
Eyni zamanda boy və çəkinin ölçülməsi həyata keçiriləcək. Şirkət nümayəndələri bildiriblər ki, toplanmış məlumatlar daxili tədqiqatlar üçün nəzərdə tutulub və marketinq məqsədilə istifadə olunmayacaq. Skan etmə prosesi “Amazon”un Nyu-Yorkda yerləşən ofisində 30 dəqiqə ərzində aparılacaq, bundan sonra hər bir könüllü şirkətin 25 dollar dəyərində hədiyyə kartını əldə edəcək.

Amazon offers $ 25 to anyone who agrees to undergo a 3D scan of their body.
An unusual way to become the owner of a 25-dollar gift card was offered by the e-commerce giant Amazon. For this, it is enough for any buyer to ... digital 3D scan of his body.
The event is held as part of the Amazon Real World Image Study program by a New York-based startup Body Labs, acquired by Amazon two years ago. The main activity of Body Labs is 3D visualization.
In recent years, Amazon’s share of the fashion market has increased significantly. According to a study by Coresight Research, Jeff Bezos’s company is currently the most successful clothing retailer in the United States. She is the owner of her own brand and service subscription for clothing.
On the registration page of the new service, it is said that Amazon will make 3D scans, photographs and videos of research participants in ordinary and “fitting” clothes. You will also need to fill out a questionnaire.
At the same time, height and weight measurements are made. As the company assures, the data collected are “intended solely for internal research” and will not be used for marketing purposes. The scan will be done at one of the offices of Amazon in New York for 30 minutes, after which each volunteer will receive a $ 25 gift card from the company.