Robotlar emosiyaları 98% dəqiqliklə tanımağı öyrənib
Keys Universitetinin alimləri bildiriblər ki, süni intellekt insanların emosiyalarını üz ifadəsinə görə 98% dəqiqliklə tanımağı öyrənib. Bu haqda “IEEE Games, Entertainment and Media 2018” konfransında məlumat verilib.
Tədqiqatçılar bildirirlər ki, bu üsulla onlar interaktiv oyunlarda süni intellekti təkmilləşdirəcək və insanlara narahatlıq vermədən onlarla birlikdə yaşaya biləcək fərdiləşdirilmiş robotların növbəti nəslini yaratmağa müvəffəq olacaqlar.
nanonewsnet.ru saytının məlumatına görə, yeni texnikanı Keys Mühəndislik Məktəbinin mexanika və aerokosmik texnika sahəsində dosenti Kiyu Li və aspirant Syao Lyu hazırlayıb.

Robots have learned to recognize emotions in 98% of cases
Scientists at the University of Case said they were able to teach artificial intelligence to recognize human emotions by facial expression with an accuracy of 98% of cases. They presented a report on their work at the 2018 IEEE Games, Entertainment and Media Conference.
The researchers say that in this way they will improve artificial intelligence in interactive games and help create the next generation of personalized robots that can coexist alongside people without inconveniencing the latter. New equipment was developed by Kyu Lee, an associate professor in the field of mechanical and aerospace engineering at the Keysov School of Engineering and a graduate student Xiao Liu.