Cənubi Koreyanın “Samsung Electronics” şirkəti yeni “Samsung Notebook Flash” portativ kompüter modelini təqdim edib. Qurğunun fərqləndirici cəhəti retro üslubunda dizayn və ən yeni simsiz rabitə standartlarının dəstəklənməsidir.
planet-today.ru saytının məlumattına görə, “Samsung Notebook Flash” noutbukunun klavişləri xarici görünüşünə görə çap maşınını xatırladır. Daha bir maraqlı detal isə əl ilə toxunduqda parçaya oxşayan iş paneli örtüyüdür.
Aparat platformasına görə də çap maşınlarına bənzəyən noutbuk qənaətcil “Intel Pentium N5000” prosessoru və 4 giqabaytlıq operativ yaddaşla təchiz edilib. Sərt diskin həcmi 128 giqabayt, “Full HD” ekranın diaqonalı isə 13,3 düym təşkil edir. Qurğu məlumatları 1,7 Qbit/san sürətlə ötürməyə imkan verən “Wi-Fi” modulu, eləcə də “Bluetooth 5.0” adapteri ilə təchiz olunub.
Cənubi Koreya bazarında qiyməti təxminən 700 dollar təşkil edəcək noutbukun çəkisi 1370 qramdır. Qurğunun avtonom iş müddəti barədə məlumat verilmir.

25 October 2018 - 10:18 | Technological innovations
The South Korean corporation Samsung Electronics has introduced a new model of a laptop computer - Samsung Notebook Flash. Distinctive features of the device are the design in retro-style and support for the latest standards of wireless communications.
The keys of the Samsung Notebook Flash laptop look like the typewriter keys, but this is, of course, nothing more than styling. Another interesting detail is the work panel cover, which feels like cloth to the touch.
The hardware platform of the laptop also brings to mind the typewriters - the laptop is equipped with an economical Intel Pentium N5000 processor and only four gigabytes of RAM, which is clearly not enough in 2018. The volume of the solid-state drive - one hundred twenty-eight gigabytes, Full HD screen diagonal - 13.3 ".
With what the laptop Samsung Notebook Flash is all right, so it is with wireless interfaces - the device is equipped with a fast Wi-Fi module that allows you to transfer data at speeds up to 1.7 GB / s, as well as a Bluetooth 5.0 adapter.
The mass of the laptop is 1370 grams. About autonomy is not reported. The cost in the Korean market will be slightly over seven hundred dollars.