“Microsoft” şirkəti “Windows” və “Mac” əməliyyat sistemlərinin idarəetməsi altında işləyən kompüterlər üçün “Office 2019” paketini təqdim edib.
hitech.newsru.ru saytının məlumatında bildirilir ki, ofis paketinə “Word”, “Excel”, “PowerPoint” və “Outlook”, “Project”, “Visio”, “Access” və “Publisher” proqramları daxildir.
Şirkət nümayəndələrinin sözlərinə görə, “Office 2019” paketində əvvəllər “Office 365” “bulud” xidmətində reallaşdırılmış bir sıra yeniləmələr tətbiq edilib. Məsələn, “PowerPoint”də kinematoqrafik təqdimatlar, “Word”də yeni tərcüməçi və “Excel”də qıfaoxşar diaqram və xəritəli diaqramlar əlçatan olub.
Xatırladaq ki, hələ fevralda “Office 2019” paketinin “Windows 7” və “Windows 8.1” əməliyyat sistemlərini dəstəkləməyəcəyi, yalnız “Windows 10” sisteminin idarəetməsi ilə işləyən fərdi kompüterlərdə işləyəcəyi barədə məlumat verilmişdi.

Компания Microsoft официально объявила о выходе пакета Office 2019 для компьютеров, работающих под управлением Windows и Mac.
Пакет включает в себя приложения Word, Excel, PowerPoint и Outlook, а также серверные версии Exchange, SharePoint, и Skype for Business. Версия для Windows также включает приложения Project, Visio, Access, и Publisher.
Как отметили в Microsoft, пакет Office 2019 получил ряд обновлений, которые ранее были реализованы в облачном сервисе Office 365. В частности, речь идет о «кинематографических» презентациях PowerPoint, новом переводчике в Word и воронкообразных диаграммам и диаграммах с картой в Excel.
Напомним, еще в феврале в Microsoft сообщили, что Office 2019 не получит поддержку операционных систем Windows 7 и Windows 8.1 и будет работать только на ПК с Windows 10. Это значит, что пользователям, которые захотят установить новую версию пакета Office, придется обновить свои ПК до Windows 10. Это решение Microsoft объясняли намерением стимулировать корпоративных клиентов оформить подписку на облачный сервис Office 365.
Office 2019 уже доступен для корпоративных клиентов Microsoft, а остальные пользователи смогут установить его в ближайшие недели.