Növbəti nəsil “Apple” smartfonlarının təqdimetmə tarixi məlum olub. Son illər üzrə təqdimat cədvəli və bəzi digər amilləri nəzərə alsaq, yeni smartfonların 12 sentyabr 2018-ci il tarixində təqdim ediləcəyi gözlənilir.
ferra.ru saytının məlumatına görə, “Apple” bu kimi tədbirləri adətən çərşənbə axşamı və çərşənbə günləri, həm də sentyabrın ikinci həftəsinədək keçirir. Beləliklə, 4 və 5 sentyabr, həmçinin 11 və 12 sentyabr bu tədbirin keçirilməsi üçün uyğundur. 3 sentyabr tarixində ABŞ-da “Əmək Günü” qeyd olunur, bu səbəbdən tədbirin 4 və ya 5 sentyabrda keçirilməsi məqsədəuyğun deyil. “Apple” şirkətinin yeni nəsil “iPhone” smartfonunu 11 sentyabr tarixində təqdim etməsi real sayılmır, çünki həmin gün ölkədə matəmdir. Yeni smartfonlar 12 sentyabr tarixində təqdim ediləcəyi halda, sentyabın 21-də satışa çıxarıla bilər.
Bildirilir ki, “Apple” payızda 5,8 və 6,5 düym diaqonallı iki OLED-model, yeni “iPhone X” və “iPhone X Plus”, həmçinin “iPhone 9” kimi adlandırılan 6,1 düymlük ucuz LCD-modelini təqdim edəcək. Bütün qurğular çərçivəsiz dizayn, sifətə görə istifadəçinin tanınması funksiyası (“Face ID”) və “A12” sürətli prosessoru ilə təchiz ediləcək.

The date of announcement of new iPhone is known
The approximate date for the announcement of the next-generation Apple smartphones has become known. Based on the schedule of presentations in past years and some other factors, the most likely day of the announcement was September 12, 2018.
Historically, Apple conducts similar events on Tuesdays and Wednesdays, but usually not later than the second week of September. Thus, these conditions are suitable for 4 and 5 September, as well as on 11 and 12 September. On September 3, the United States has Labor Day, on the basis of this presentation on September 4 or 5 is unlikely. And it's completely unrealistic that Apple will announce the announcement on the mourning date - September 11. If the new iPhone is announced on September 12, then sales can begin on September 21.
According to earlier leaks, in autumn Apple will release two OLED models with a diagonal of 5.8 and 6.5 inches, a new iPhone X and an iPhone X Plus, as well as a 6.1-inch "budget" LCD model, conventionally called the iPhone 9. All they will receive a frameless design, the Face Recognition feature on the face and the accelerated A12 processor. The older two models are equipped with dual main cameras, and the younger one with the usual single camera.