Robot insanları işə götürür
Rusiyanın “Stafory.com” şirkətinin mütəxəssisləri tərəfindən yaradılmış robot insanlarla söhbətlər aparır və işə uyğun namizədləri seçir.
vladtime.ru saytının məlumatına görə, şirkət yeni işçilərə ehtiyacı olan kommersiya təşkilatları üçün işə qəbul xidmətləri təklif edir. “Vera” adlı robot hər gün mindən çox potensial əməkdaşla söhbətlər aparır. Adi insanlar bu işə, adətən, 1 ay sərf edirlər. Robot müsahibə keçirə, namizədlərlə zəngləşə və onlara elektron məktub yaza bilir.
Vera, ona insanlarla ünsiyyətdə böyük təcrübə toplamaq imkanı verən maşın təlimi texnologiyası və süni intellekt əsasında işləyir. Layihə müəllifləri bildiriblər ki, robot ötən ildən etibarən, ölkədə fəaliyyət göstərən bir çox şirkətlər üçün minlərlə yeni əməkdaş tapıb.

Созданный робот принимает людей на работу
Изобретенный питерским стартапом Stafory.com робот проводит собеседования с людьми и выбирает подходящих претендентов на работу. В день такой помощник проводит до 1500 интервью.
Компания Stafory.com предлагает рекрутинговые услуги для коммерческих организаций, которым нужны новые работники. В этом сложном деле поможет Вера-робот, каждый день беседующий с более чем тысячей потенциальных сотрудников, на что обычно у обычного человека уходит месяц. Механизм способен провести интервью, созвониться с кандидатами и написать им письмо по Email.
Вера функционирует на платформе искусственного интеллекта и применяющий технологию машинного обучения, которая дает ей возможность набирать большой опыт в общении с людьми. Авторы проекта сообщают, что с минувшего года Вера нашла для большого числа российских фирм тысячи новых сотрудников.