İnstitutun şöbə müdiri beynəlxalq konfransın elmi komitəsinin üzvü seçilib
AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun şöbə müdiri, AMEA-nın müxbir üzvü, texnika elmləri doktoru Ramiz Alıquliyev 29-30 iyun 2018-ci il tarixlərdə keçiriləcək “Nəzəri və Tətbiqi Kompüter Elmləri və Mühəndislik” mövzusunda beynəlxalq konfransın (International Conference on Theoretical and Applied Computer Science and Engineering – ICTACSE2018-summer) elmi komitəsinin üzvü seçilib.
Türkiyənin İstanbul şəhərində baş tutacaq konfransda bioinformatika, Data Mining, distant təhsil, e-dövlət, e-tibb, qeyri-səlis məntiq, informasiya təhlükəsizliyi və risklərin idarə olunması, İT-layihələrin idarə olunması, “ağıllı” sensor şəbəkələri, proqram mühəndisliyi, obrazların tanınması və digər istiqamətlərdə müzakirələr aparılacaq.

Thet head of department of the Institute was elected a member of the scientific committee of the international conference
07 February 2018 - 10:00 | Important events
Head of the department of the Institute of Information Technology of ANAS, corresponding member of ANAS Ramiz Aliguliyev will attend the international conference on "International Conference on Theoretical and Applied Computer Science and Engineering", which will be held on June 29-30, 2018 International Conference on Theoretical and Applied Computer Science Engineering (ICTACSE2018).
At the conference held in Istanbul, Turkey, Bioinformatics, Data Mining, distance learning, e-government, e-medicine, fuzzy logic, information security and risk management, IT-project management, intelligent sensor networks, software engineering, recognition and other areas will be discussed.