İnstitutun şöbə müdiri beynəlxalq konfransın elmi komitəsinin üzvü seçilib
AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun şöbə müdiri, AMEA-nın müxbir üzvü, texnika elmləri doktoru Ramiz Alıquliyev 29-30 iyun 2018-ci il tarixlərdə keçiriləcək “Nəzəri və Tətbiqi Kompüter Elmləri və Mühəndislik” mövzusunda beynəlxalq konfransın (International Conference on Theoretical and Applied Computer Science and Engineering – ICTACSE2018-summer) elmi komitəsinin üzvü seçilib.
Türkiyənin İstanbul şəhərində baş tutacaq konfransda bioinformatika, Data Mining, distant təhsil, e-dövlət, e-tibb, qeyri-səlis məntiq, informasiya təhlükəsizliyi və risklərin idarə olunması, İT-layihələrin idarə olunması, “ağıllı” sensor şəbəkələri, proqram mühəndisliyi, obrazların tanınması və digər istiqamətlərdə müzakirələr aparılacaq.

Заведующий института избран членом научного комитета международной конференции
Заведующий отделом Института информационных технологий, член-корреспондент НАНА Рамиз Алыгулиев  избран членом научного комитета международной конференции «Теоретические и прикладные компьютерные науки и инженерия», (International Conference on Theoretical and Applied Computer Science and Engineering – ICTACSE2018-summer), которая состоится 29-30 июня 2018 года.
На конференции, которая пройдет в городе Стамбуле Турции, состоятся обсуждения относительно биоинформатики, Data Mining, дистанционного обучения, электронной медицины, нечеткой логики, информационной безопасности и управления рисками, ИТ-проектами, «умных» сенсорных сетей, программной инженерии, распознании образов и т.д.