İnstitut əməkdaşları üçün ingilis dili kurslarına start verilib
AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun rəhbərliyinin dəstəyi ilə ingilis dilini fərdi şəkildə öyrənməyin çətinliyi, əlavə vaxtın tələb olunması və s. problemlər nəzərə alınaraq qurumda institut əməkdaşları üçün ingilis dili kurslarına start verilib.
Kursların dərslər, danışıq saatları və dərsdənkənar fəaliyyətlərdən ibarət olması nəzərdə tutulub.
Kursa müraciət edən əməkdaşlar onlayn imtahandan keçərək ballarını təqdim etmiş və həmin ballar əsasında 7 qrup (5 beginner, 1 elementary, 1 preintermediate) formalaşdırılmışdır. Layihənin təşkili üçün institut əməkdaşlarından ibarət müəllimlər komandası yaradılıb.
Həftədə 2 dəfə ingilis dilinin tədrisi, 1 dəfə danışıq dərsləri olmaqla keçiriləcək kurslarda müxtəlif dərsliklər və faydalı veb-saytlardan istifadə olunacaq.
Kurs müddətində və sonunda imtahanlar keçiriləcək. Yekunda kursu müvəffəqiyyətlə bitirmiş əməkdaşlara sertifikatlar təqdim olunacaq.

English language courses launched for staff of the Institute
Taking into account the problems such as  the difficulty of individual learning English, demanding additional time, etc.,  English language courses were started for the staff of institute ith the support of the leadership of the Institute of Information Technology of ANAS.
Courses will include lectures, conversation and extracurricular activities.
Employees applying for a courses passed online exams and 7 groups were formed according to scores (5 beginner, 1 elementary, 1 preintermediate). A team of teachers from the Institute was established to organize the project.
English language  teaching twice a week and conversation will be held and various textbooks and useful websites will be used.
Exams will be held during and after the course. At the end of the course, successful employees will be awarded with certificates.