“Microsoft” məktəblərə 200 dollardan ucuz noutbuklar təklif edib
“Microsoft” ABŞ məktəblərində “Google”dan birinciliyi geri almaq niyyətindədir. Bu işdə ona şirkətin tərəfdaşlarının istehsal edəcəyi, dəyəri 189-299 dollar arasında olan ucuz noutbuklar kömək edəcək. Qurğulara öncədən “Windows 10 S” (proqram təminatının yalnız “Windows Store”un rəsmi mağazasının kataloqundan quraşdırılmasına imkan verən əməliyyat sisteminin “məktəb” versiyası) quraşdırılacaq.
“Microsoft”un korporativ vitse-prezidenti Yusif Mehdinin sözlərinə görə, onun şirkəti adətən ən çox 299 dollar dəyərində satılan “Google” şirkətinin “Chromebook”unun qiymət üstünlüyünü məhv etmək niyyətindədir. “Windows”un leptoplarında isə ofis proqramları və məktəblilər arasında məşhur olan “Minecraft” oyun-konstruktoru daxil olmaqla proqramların tam versiyalarını istifadə etmək mümkün olacaq.
hitech.vesti.ru saytının məlumatına görə, bir çox “Windows”qurğuları“touchscreen” dəstəyi ilə təchiz ediləcək. Bəzi modellərə isə virtual reallıq dəbilqələrinin dəstəyi quraşdırılacaq.

Microsoft has offered a $ 200 discount on laptop computers
Google is dominating in American schools - futuresource analytical agency, in the third quarter of 2017, Chrome OS scored 59.8% of the US market, while the Windows device is 22.3%. While Microsoft competes quickly, the Quarter-by-Mail 18.4 per cent of the company's competitors ranks 66.5 per cent of the world's leading N-school (K-12).
Even Business Insider writes that Redmond has a google job with her. In the meantime, the cheapest laptops are worth $ 189-299, which will bring Microsoft partners, such as Lenovo. The Windows 10 S-device is the "# 1" version of the Windows operating system, which only installs the software from the Windows Store official store. Shattered programmer, bucket trapped, no matter.
According to the Microsoft Vice President of Microsoft, Yusuf Mehdi, the company wants to shrink the price of a Chromebook, which is typically over $ 299. As well as Windows-Laptops, it's up to ten, it will be possible to install full-featured versions, including Office and popular Minecraft developer games.