Süni intellekt diaqnoz qoya biləcək
Süni intellektə pasiyent tibbi müayinədən keçdikdən sonra diaqnoz qoymaq öyrədilib. ABŞ-ın Zebra-Med təşkilatı tərəfindən yaradılmış yeni texnologiya süni intellektə maqnit-rezonans tomoqrafiyasının nəticələrini araşdırmağa və insanın orqanizmində normadan sapmaların mövcudluğunu müəyyən etməyə imkan verir.
vladtime.ru saytının məlumatına görə, hazırda süni intellekt 11 xəstəliyə diaqnoz qoya bilir. Bu göstərici cari ilin sonuna kimi 17-yə qədər artacaq. Texnologiya insana xəstəliyin öhdəsindən gəlməyə və bəzi hallarda onun həyatını xilas etməyə kömək edəcək. Xidmətin qiyməti cəmi 1 ABŞ dolları təşkil edəcək.
Süni intellekt yüksək təzyiq, tənəffüs yolları ilə bağlı problemlər, onkoloji xəstəliklər və digər sağlamlıq problemlərinə diaqnoz qoya bilir. Həkimlər xəstəliyin vaxtında aşkar edilməsini uğurlu müalicənin təminatı hesab edirlər. Alimlər gələcəkdə texnologiyanı inkişaf etdirməyi planlaşdırırlar.

Искусственный интеллект (ИИ) научили ставить диагноз после прохождения пациентом медицинского обследования. Стоимость услуги составит всего один доллар США. Новую технологию создала организация из США Zebra-Med.
Разработка позволяет ИИ исследовать результаты МРТ и определять наличие отклонений от нормы в организме человека. На данный момент искусственный интеллект способен диагностировать 11 недугов, до конца этого года показатель увеличится до 17. Ученые планируют и дальше идти по выбранному пути и развивать технологию, поскольку она поможет человеку отлично справляться с недомоганием и в некоторых случаях спасти жизнь.
ИИ способен диагностировать повышенное давление, проблемы с дыхательными путями, онкологические заболевания и другие проблемы со здоровьем. Специалисты называют проект перспективным и полезным. Медики считают своевременно выявленный недуг залогом успешного лечения. ИИ позволяет ставить диагноз быстро и всего за один доллар.