Süni intellekt diaqnoz qoya biləcək
Süni intellektə pasiyent tibbi müayinədən keçdikdən sonra diaqnoz qoymaq öyrədilib. ABŞ-ın Zebra-Med təşkilatı tərəfindən yaradılmış yeni texnologiya süni intellektə maqnit-rezonans tomoqrafiyasının nəticələrini araşdırmağa və insanın orqanizmində normadan sapmaların mövcudluğunu müəyyən etməyə imkan verir.
vladtime.ru saytının məlumatına görə, hazırda süni intellekt 11 xəstəliyə diaqnoz qoya bilir. Bu göstərici cari ilin sonuna kimi 17-yə qədər artacaq. Texnologiya insana xəstəliyin öhdəsindən gəlməyə və bəzi hallarda onun həyatını xilas etməyə kömək edəcək. Xidmətin qiyməti cəmi 1 ABŞ dolları təşkil edəcək.
Süni intellekt yüksək təzyiq, tənəffüs yolları ilə bağlı problemlər, onkoloji xəstəliklər və digər sağlamlıq problemlərinə diaqnoz qoya bilir. Həkimlər xəstəliyin vaxtında aşkar edilməsini uğurlu müalicənin təminatı hesab edirlər. Alimlər gələcəkdə texnologiyanı inkişaf etdirməyi planlaşdırırlar.

Artificial intelligence was taught to diagnose
Artificial intelligence (AI) taught to make a diagnosis after the patient undergoes a medical examination. The cost of the service is only one US dollar. A new technology was created by the US organization Zebra-Med.
The development allows AI to investigate the results of MRI and determine the presence of abnormalities in the human body, vladtime.ru reports. At the moment, artificial intelligence is capable of diagnosing 11 ailments, until the end of this year, the indicator will increase to 17. Scientists plan to continue to follow the chosen path and develop technology, as it will help a person to cope well with an ailment and in some cases save lives.
AI is able to diagnose high blood pressure, breathing problems, cancer and other health problems. Experts call the project promising and useful. Physicians consider the timely identified disease as a pledge of successful treatment. AI allows you to diagnose quickly and just for one dollar.