Dubayda tamamilə avtomatlaşdırılmış “ağıllı” polis bölməsi fəaliyyətə başlayıb.
mir24.tv saytının məlumatına görə, bu, dünyada ilk belə müəssisədir. Bölmənin ziyarətçiləri 60 növ xidmətdən istifadə etmək imkanı əldə edəcəklər. Həmçinin yol-nəqliyyat hadisəsi haqqında məlumat və ya hüquqların pozulması haqqında ərizə verə biləcəklər. Burada polislə ünsiyyət videoəlaqə vasitəsilə və elektron şəbəkə üzərindən həyata keçirilir. “Ağıllı” polis bölməsinin gündə 24 saat, həftədə 7 gün işləyəcəyi gözlənilir.
BƏƏ hakimiyyəti Dubayın bütün rayonlarında bu kimi müəssisələr yaratmaq niyyətindədir. Yerli hüquq-mühafizə orqanlarının əməkdaşları onların adi polis bölmələrini boşaltmağa kömək edəcəyinə əmindirlər.
Xatırladaq ki, iyun ayında Dubayın polis xidmətinə “O-R3” adlı patrul robomobilinin gətiriləcəyi məlum olub. Nəqliyyat vasitələri avtonom rejimdə şəhərin küçələri ilə hərəkət edərək insanları və avtomobilləri skan edəcəklər.

Первый в мире «умный» полицейский участок
Как сообщается, это первое в мире подобное учреждение. Посетители участка получат возможность воспользоваться 60 видами услуг, в том числе сообщить о ДТП или подать заявление о нарушении прав.
Общение с полицейскими здесь осуществляется  посредством видеосвязи и по электронной сети. Как ожидается, «умный» полицейский участок будет работать 24 часа в сутки семь дней в неделю.
Власти ОАЭ намерены создать подобные учреждения во всех районах жилой и коммерческой застройки Дубая. Местные правоохранители уверены, что они помогут разгрузить обычные полицейские участки.
Напомним, в июне стало известно, что в конце года на службу в полицию Дубая заступят патрульные робомобили O-R3. Транспортные средства будут передвигаться по улицам города в автономном режиме и сканировать людей и автомобили. Власти эмирата уверены, что одно лишь присутствие робота должно стать сдерживающим фактором для преступников.