Dubayda tamamilə avtomatlaşdırılmış “ağıllı” polis bölməsi fəaliyyətə başlayıb.
mir24.tv saytının məlumatına görə, bu, dünyada ilk belə müəssisədir. Bölmənin ziyarətçiləri 60 növ xidmətdən istifadə etmək imkanı əldə edəcəklər. Həmçinin yol-nəqliyyat hadisəsi haqqında məlumat və ya hüquqların pozulması haqqında ərizə verə biləcəklər. Burada polislə ünsiyyət videoəlaqə vasitəsilə və elektron şəbəkə üzərindən həyata keçirilir. “Ağıllı” polis bölməsinin gündə 24 saat, həftədə 7 gün işləyəcəyi gözlənilir.
BƏƏ hakimiyyəti Dubayın bütün rayonlarında bu kimi müəssisələr yaratmaq niyyətindədir. Yerli hüquq-mühafizə orqanlarının əməkdaşları onların adi polis bölmələrini boşaltmağa kömək edəcəyinə əmindirlər.
Xatırladaq ki, iyun ayında Dubayın polis xidmətinə “O-R3” adlı patrul robomobilinin gətiriləcəyi məlum olub. Nəqliyyat vasitələri avtonom rejimdə şəhərin küçələri ilə hərəkət edərək insanları və avtomobilləri skan edəcəklər.

The world's first "smart" police station opened in Dubai
It is reported that this is the first such institution in the world. Visitors to the site will be able to use 60 types of services, including report an accident or file an application for violation of rights.
Communication with policemen here is carried out by means of video communication and by electronic network. As expected, the "smart" police station will work 24 hours a day, seven days a week.
The UAE authorities intend to create similar institutions in all areas of residential and commercial development in Dubai. Local law enforcement officials are sure that they will help to unload ordinary police stations.
Recall, in June it became known that at the end of the year on duty in the police of Dubai patrol robobimy O-R3 will begin. Vehicles will move around the streets of the city in an autonomous mode and scan people and cars. The authorities of the emirate are sure that the presence of a robot alone should become a deterrent to criminals.