İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun magistrantı Qalib Sarayev 143 bal toplayaraq AMEA üzrə ən yüksək nəticə göstərib.
AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutuna 2017/2018-ci tədris ili üçün keçirilmiş müsabiqədə “249242 – Paylanmış sistemlər və şəbəkələr” və “249267 – Kompüter sistemlərinin və şəbəkələrinin proqram təminatı” ixtisasları üzrə 2 yer ayrılmışdır. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasının bakalavrı Aytən Məmmədova və Bakı Mühəndislik Universitetinin bakalavrı Qalib Sarayev qeyd olunan ixtisaslar üzrə magistrant adını qazanmışlar.
Qeyd edək ki, 2017/2018-ci tədris ili üçün AMEA-nın 17 institutuna 12 ixtisas üzrə 67 magistrant daxil olmuşdur. Cari ildə AMEA-nın magistraturasına qəbul üçün müsahibədə ümumilikdə 1742 bakalavr iştirak etmişdir.

The results of the admission to the master degree of the Institute of Information Technology have been announced
15 September 2017 - 12:19 | Important events
Galib Sarayev, a master student of the Institute of Information Technology, scored 143 points and showed the highest results in ANAS.
In the competition held for the 2017/2018 academic year, the Institute of Information Technology of ANAS received 2 places on the specialties "249242 - Distributed Systems and Networks" and "249267 - Software of Computer Systems and Networks". Bachelor of the Academy of Public Administration under the President of the Republic of Azerbaijan Ayten Mammadova and bachelor of Baku Engineering University Galib Sarayev gained the title of master students on the mentioned specialties.
It should be noted that for the 2017/2018 academic year 67 master students have been enrolled in 17 institutes of ANAS for 12 specialties.  In the current year,  1742 bachelors took part in the interview for admission to the Master's degree of ANAS.