Çində ilk İnternet-məhkəmə açılıb
ria.ru saytının məlumatına görə, İnternet-məhkəmə onlayn ticarətdə dələduzluq halları, onlayn borc müqavilələri və İnternetdə müəllif hüquqlarının pozulması ilə bağlı işlərə baxacaq. Bütün məhkəmə prosedurları məhkəmənin veb-saytı, dinləmələr və hökmün oxunması isə onlayn videotranslyasiya vasitəsilə həyata keçiriləcək.
Daha əvvəl qeyd edilirdi ki, şəhərin məhkəmə sistemi artıq kibercinayətlər üzrə bir çox işə baxır və onların sayı getdikcə artır. 2013-cü ildə məhkəmə bu kimi 600 işə baxırdı, ötən il onların sayı 10 mini ötmüşdü.

In China, opened the first Internet court
The Internet court will consider materials related to fraud in online trading, cases involving online debt contracts and copyright infringement on the Internet, ria.ru reports. All the court procedures, from the filing of the lawsuit and the initiation of the case, will be conducted through the site of the court. The hearings and the announcement of the verdict will also be conducted online via video broadcast.
Earlier it was noted that the city's judicial system already conducts many cases on cybercrime and their number is constantly growing. In 2013 the court considered about 600 such cases, and last year their number exceeded 10 thousand.