İnsanlar gündə 4 saat işləyəcəklər
Çinin ən böyük İnternet şirkəti – “Alibaba Group”un rəhbəri Cek Ma bildirib ki, 30 il sonra insanlar həftədə 4 gün, gündə 4 saat işləyəcəklər. Süni intellektin inkişafı insanlara daha çox səyahət etməyə və daha az işləməyə imkan verəcək.
ria.ru saytının məlumatına görə, əsl peşəsi müəllim olan Cek Ma qeyd edib ki, dünya liderləri diqqəti təhsil sisteminə yönəltməlidir ki, avtomatlaşdırılmanın tətbiqi fəsadsız olsun. “Mən insanlara bənzəyən maşınlar yaratmalı olduğumuzu düşünmürəm. Biz əmin olmalıyıq ki, maşınlar insanların edə bilmədiklərini edə bilər. Maşınlar heç vaxt insanlarda olan müdriklik və təcrübəni əldə edə bilməyəcəklər”, – deyə şirkətin rəhbəri bildirib.
Onun sözlərinə görə, “Apple”, “Alphabet” və “Amazon” kimi böyük ictimai şirkətlər o qədər üstünlük əldə ediblər ki, bəziləri onları inhisarçı hesab edirlər. Lakin nəhəng şirkətlərin uğurları tezliklə azala bilər, çünki artıq kiçik müəssisələr də İnternetə çıxış əldə edirlər.

People will work for four hours a day
The head of the largest Chinese Internet company Alibaba Group Jack Ma believes that in 30 years people will work four hours a day and four days a week.
Ma, who is a  teacher in profesion, also noted that world leaders should pay attention to the education system, so that the introduction of automation was "painless." "I do not think that we have to create machines that are similar to people, we have to make sure that the machine can do what people can not do," the head of Alibaba explained. According to him, cars will never be able to get the wisdom and experience that people have.
The head of the Internet giant also said that the world's largest public companies, such as Apple, Alphabet and Amazon, have become so dominant that some consider them monopolists. However, the gains of giant companies may soon decline, as more and more small businesses gain access to the Internet.