İnstitut əməkdaşlarının mükafatları kollektivə təqdim edildi
Xəbər verdiyimiz kimi, AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun şöbə müdiri, texnika elmləri doktoru Məsumə Məmmədovaya 26 yanvar 2017-ci il tarixdə “AWITA 2017” (“İKT-də qadın”) mükafatı təqdim olunmuşdur. Texnika üzrə fəlsəfə doktoru Lyudmila Suxostat isə AR Prezidenti İlham Əliyevin 27 yanvar 2017-ci il tarixli Sərəncamına əsasən, Gənclər üçün Prezident mükafatına layiq görülmüşdür.
İnstitutun Elmi şurasının iclasında hər iki əməkdaşın mükafatları kollektivə təqdim edildi. Tədbirdə çıxış edən AMEA-nın akademik-katibi, institutun direktoru, akademik Rasim Əliquliyev M.Məmmədova və L.Suxostatı kollektiv adından təbrik etdi. Alim  bu əməkdaşların əldə etdikləri mükafatları bütövlükdə institutun nailiyyəti kimi qiymətləndirərək onlara gələcək fəaliyyətlərində yeni yaradıcılıq uğurları arzuladı.

Awards were presented to the staff of the Institute
As reported earlier, the head of the Institute of Information Technologies of ANAS, doctor of technical sciences Masuma Mammadova has been awarded "Awit 2017"("Women in ICT") prize on 26 January 2017, PhD Lyudmila Suxostat has been awarded the Presidential Award for Youth by the President of the Republic dated 27 January 2017.
At a meeting of the Scientific Board of the Institute awards of two employees  were presented to the staff. Speaking in the meeting, academician-secretary of ANAS, director of the institute, academician Rasim Aliguliyev congratulated M.Mammadova and LSuxostat on behalf of staff .Awards received by the employees, scientist assess that,  are achievements of the Institite and wished them success in their future endeavors.