E-cəmiyyət üzrə 18-ci beynəlxalq konfrans keçiriləcək
E-cəmiyyət üzrə 18-ci beynəlxalq konfrans keçiriləcək, Elm və Təhsil Nazirliyi, Elm ve Tehsil Nazirliyi, Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi, Azerbaycan Respublikasi Elm ve Tehsil Nazirliyi, Elm və Ali Təhsil üzrə Dövlət Agentliyi, Elm və Ali Təhsil, AMEA, Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası, Elmler Akademiyasi, İnformasiya Texnologiyaları İnstitutu, İnformasiya Texnologiyaları, AMEA ITI, AMEA İTİ, İTİ, ITI, ikt.az, ict.az, ict, ikt, www.ict.az, www.ikt.az, Rasim Aliguliyev, Rasim Əliquliyev, RM Əliquliyev, Əliquliyev Rasim, Academician Rasim Aliguliyev
2-4 aprel 2020-ci il tarixlərdə Bolqarıstanın Sofiya şəhərində E-cəmiyyət üzrə 18-ci beynəlxalq konfrans (18th International Conference e-Society 2020) keçiriləcək. Tədbir informasiya cəmiyyətində narahatlıq doğuran əsas problemlərin həllinə dəstək məqsədi daşıyır və informasiya cəmiyyətinin texniki aspektləri ilə yanaşı, bir sıra digər aspektlərini də əhatə edir.
Tədbirdə e-dövlət, e-biznes, texnologiya və cəmiyyət, e-təhsil, yeni media, e-cəmiyyətdə rəqəmsal xidmətlər, e-səhiyyə, informasiya sistemləri, informasiyanın menecmenti istiqamətlərində müzakirələr aparılacaq.

The 18th International Conference e-Society 2020 will be held in Sofia, Bulgaria on April 2-4, 2020.
The e-Society 2020 conference aims to address the main issues of concern within the Information Society. This conference covers both the technical as well as the non-technical aspects of the Information Society. Broad areas of interest are e-Government / e-Governance, e-Business / e-Commerce, Technology and Society, e-Learning, New Media and E-Society, e-Health, Information Systems, and Information Management. These broad areas are divided into more detailed areas.
The conference proceedings will be submitted (pending approval) to the following indexing services: “Scopus”, “Web of Science”, “EBSCO” “Elsevier” and others.
Extended versions of the best papers will be selected to be published in the following journals: of the Interactive Technology and Smart Education (ITSE) journal (ISSN: 1741-5659) and also in the IADIS International Journal on WWW/Internet (ISSN: 1645-7641).