İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda magistrlik dissertasiyalarının müdafiəsi keçiriləcək İyun 08, 2018 | 11:56 5172
12 iyun 2018-ci il tarixdə AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda ixtisaslaşdırılmış Magistr Müdafiə Şurasının iclası keçiriləcək. İclasda “Kompüter elmləri”, “Kompüter mühəndisliyi” və “İnformasiya texnologiyaları və sistemləri mühəndisliyi” ixtisasları üzrə magistrlik dissertasiyalarının müdafiəsi təşkil olunacaq.
Müdafiə Şurasının sədri, AMEA-nın akademik-katibi, akademik Rasim Əliquliyev, sədr müavini AMEA-nın müxbir üzvü Məsumə Məmmədova, elmi katibi institutun şöbə müdiri Mədinə Səidova, üzvləri isə AMEA-nın müxbir üzvü Ramiz Alıquliyev, texnika üzrə fəlsəfə doktorları, dosentlər Rəşid Ələkbərov, Zərifə Cəbrayılova, Yadigar İmamverdiyev, Fərhad Yusifov, Fərqanə Abdullayeva, eləcə də riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktorları, dosentlər Ədalət PaşayevElxan Səbziyevdir.

Defense of master’s theses to be held at the Institute of Information Technology June 08, 2018 | 11:56 5174
On June 12, 2018, the Institute of Information Technology of ANAS will host a meeting of the Master's Defense Council. Defense of master’s degree theses on "Computer Science", "Computer Engineering" and "Information Technology and Systems Engineering" will be organized at the meeting.
Chairman of the Defense Council is academician-secretary of ANAS, academician Rasim Alguliev, correspondent member of ANAS Masuma Mammadova, scientific secretary of the institute Medina Saidova  are deputy chairmen, correspondent member of ANAS Ramiz Aliguliyev, PhDs in technology Rashid Alakbarov, Zarifa Jabrayilova, Yadigar Imamverdiyev, Farhad Yusifov, Fargana Abdullayeva as well as PhDs in Mathematics  Adalat Pashayev and Elkhan Sabziyev are members.