Bu gün AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda 3338.01 - “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” ixtisası üzrə doktorluq imtahanı keçirildi.
AMEA prezidenti, akademik Akif Əlizadənin 20 noyabr 2014-cü il tarixli “AMEA-da doktorluq imtahanları üzrə payız imtahan sessiyasının keçirilməsi haqqında” Sərəncamına əsasən AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun nəzdində yaradılmış Dissertasiya Şurasında “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” ixtisası üzrə doktorluq imtahanının qəbul edilməsi üçün komissiya yaradılıb.
Komissiyanın sədri, institutun direktoru, akademik Rasim Əliquliyev, üzvləri - texnika üzrə elmlər doktoru, professor Məsumə Məmmədova, texnika üzrə elmlər doktoru Ramiz Alıquliyev, texnika üzrə fəlsəfə doktorları Rəşid ƏləkbərovYadigar İmamverdiyevRamiz Şıxəliyevdir
Bugünkü imtahanda institutun 3 dissertantı – Gülnarə Nəbibəyova, İradə Ələkbərova və Lyudmila Suxostat  iştirak edirdilər.

The Institute of Information Technology held doctoral examination December 24, 2014 | 04:03 / Important events
The Institute of Information Technology held doctoral examination on the specialty 3338.01 - "System analysis, control and information processing", 24 December, 2014.
According to the Order of the President of the National Academy of Sciences, acad. Akif Alizadeh on holding "Fall session of the doctoral exams at ANAS" dated 20 November 2014, the Dissertation Board under the Institute of Information Technology of ANAS set up a commission on admission of doctoral examination in the specialty "System analysis, control and information processing".
Chairman of the Commission is Director of the Institute, acad. Rasim Alguliyev, commission members are Doctors of technology prof. Masuma Mammadova and Ramiz Aliguliyev, PhDs in technology Rashid Alakbarov, Yadigar Imamverdiyev and Ramiz Shikhaliyev.
Post-graduates of the institute Gulnara Nabibayova, Irada Alakbarova and Lyudmila Sukhostat took part at the examination.