Fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya qəbul imtahanı keçirildi Yanvar 09, 2017 | 02:43 / Mühüm hadisələr
AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda 2016/2017-ci tədris ili üçün fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya qəbul imtahanı keçirildi. İmtahanda “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” ixtisası üzrə 1, “İnformasiyanın mühafizə üsulları və sistemləri, informasiya təhlükəsizliyi” ixtisası üzrə 1 və “Kompüter elmləri” ixtisası üzrə 3 iddiaçı iştirak edirdi.
Qeyd edək ki, AMEA Rəyasət Heyətinin 25 noyabr 2016-cı il tarixli “2016/2017-ci tədris ili üçün doktoranturaya və dissertanturaya qəbul haqqında” sərəncamına əsasən ixtisas üzrə namizədlik imtahanlarının qəbulu üçün komissiya yaradılmışdır. Komissiyanın sədri İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun direktoru, akademik Rasim Əliquliyev, üzvləri – texnika elmləri doktorları, professor Məsumə Məmmədova, Ramiz Alıquliyev, texnika üzrə fəlsəfə doktorları, dosent Yadigar İmamverdiyev, Fərhad Yusifov və institutun elmi katibi Mədinə Səidovadır.

An entrance exam to doctorate on PhD training held January 09, 2017 | 02:43 / Important events
An  entrance exam to  doctorate  on  PhD training  for 2016/2017 academic year was  held at the Institute of Information Technology. An applicant on "System analysis, control and information processing ", an applicant on "Methods and systems of information security, information security" and  3 applicant on "Computer Science" specialties attended.
Note that,   according to the order  "admission  to PhD and Dissertation 2016/2017 academic year", Commission has been established. Director of the Institute of Information Technology , academician Rasim Alguliyev, DScs, professor Masuma Mammadova,  Ramiz Aliguliyev, PhDs , Yadigar ImamverdiyevFarhad Yusifov and secretary of the institute Madina Saidova are members of the Comission.