Şuranın sədri, institutun direktoru, akademik Rasim Əliquliyev gündəlikdə duran məsələlər haqqında məlumat verərək, iclasın 3338.01 – “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” və 1203.01 - “Kompüter elmləri” ixtisasları üzrə dissertasiya işləri üzrə rəsmi opponentlər, aparıcı təşkilat və müdafiə tarixinin təyin olunması məsələlərinə həsr edildiyini bildirdi.
İddiaçı Rəna Qasımovanın “Milli domen adlarının intellektual monitorinqi sisteminin sintezi üçün metod və alqoritmlərin işlənməsi” dissertasiya işi üzrə rəsmi opponentlər texnika elmləri doktoru Ramiz Alıquliyev və texnika üzrə fəlsəfə doktoru Lalə Kərimova, aparıcı təşkilat isə BDU-nun “İnformasiya texnologiyaları və proqramlaşdırma” kafedrası təsdiq edildi.
Digər iddiaçı Aytən Hüseynovanın “Korporativ kompüter şəbəkələrində İnternet xidmətlərin səmərəliliyinin artırılması üçün metod və alqoritmlərin işlənməsi” dissertasiya işi üzrə rəsmi opponentlər texnika elmləri doktoru Nadir Ağayev və Azərbaycan Dövlət Texniki Universitetinin "Kompüter sistemləri və şəbəkələri" kafedrasının dosenti, texnika üzrə fəlsəfə doktoru Müzəffər İsmayılov, aparıcı təşkilat isə AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutu təsdiq olundu.
Səkinə Ağazadənin “Tibb müəssisələrinin fəaliyyətinin səmərəliyinə informasiya sistemlərinin təsirinin qiymətləndirilməsi üçün model və metodların işlənilməsi” dissertasiya işi üzrə isə rəsmi opponentlər texnika elmləri doktoru, professor Məsumə Məmmədova və texnika üzrə fəlsəfə doktoru Sədaqət Şükürlü, aparıcı təşkilat isə Azərbaycan Dövlət Texniki Universitetinin "Kompüter sistemləri və şəbəkələri" kafedrası təsdiq olundu.

The following assembly of the Dissertation Board November 07, 2014 | 05:00 / Conferences, assemblies
The board chairman, director of the institute, acad. Rasim Alguliyev opened the event. The assembly was devoted to the presentation and appointment of the official curators of the thesis in the specialty 1203.01 - "Computer Science" and 3338.01 - "System analysis, control and information processing".
Doctor of engineering Ramiz Aliguliyev and PhD in engineering Lala Karimova  were appointed official opponents of the thesis on the “Development of methods and algorithms for the synthesis of the intelligent monitoring system of domain names” by the applicant Mrs. Rana Gasimova, and “Information technology and programming” chair of BSU was appointed as the leading organization.
Doctor of engineering Nadir Aghayev and the associate professor of “Computer systems and networks” chair of Azerbaijan State Technical University, PhD in engineering Muzaffar Ismayilov were appointed official opponents of the thesis on “Development of the models and algorithms to improve the efficiency of the Internet services provided to the group of corporate users” by the applicant Mrs. Aytan Huseynova, and the Institute of Control Systems of ANAS was appointed as the leading organization.
Doctor of engineering, prof. Masuma Mammadova and PhD in engineering Sadagat Shukurlu were appointed official opponents of the thesis on the “Development of the models and methods for the assessment of the information system impact on the efficiency of the performance of medical institutions” by Sakina Aghazadeh, and “Computer systems and networks” chair of Azerbaijan State Technical University was appointed as the leading organization.