Aprelin 29-da AMEA Rəyasət Heyətində AMEA-nın 2014-cü ildəki elmi və elmi-təşkilati fəaliyyətinə həsr olunmuş Ümumi yığıncağı keçirilib.
Tədbirdə Azərbaycan Respublikası Prezidenti Administrasiyasının rəhbəri, akademik Ramiz Mehdiyev, Prezident Administrasiyasının Humanitar siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri, fizika-riyaziyyat elmləri doktoru Fatma Abdullazadə, AMEA-nın həqiqi və müxbir üzvləri, institut və təşkilatlarının direktorları, dövlət və ictimai təşkilatların nümayəndələri və KİV nümayəndələri iştirak edirdilər.
Öncə iştirakçılar akademiyanın institut və elmi-tədqiqat müəssisələrinin elmi nailiyyətlərini əks etdirən sərgi ilə tanış olublar.
Sərgidə AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun əsas fəaliyyət istiqamətlərini əks etdirən stend də nümayiş etdirilib.
Stenddə 2014-cü il ərzində institutda “Data Mining” və “Big Data” texnologiyaları, informasiya təhlükəsizliyi, bulud texnologiyaları, biometrik texnologiyalar, informasiya-kommunikasiya texnologiyaları, sensor və Ad Hoc şəbəkələri, linqvistik  informasiya  texnologiyaları, proqram mühəndisliyi, e-tullantılar problemi, audio informasiya texnologiyaları, süni intellekt və sosioinformasiya texnologiyaları, intellektual informasiya sistemləri, təhsilin informasiyalaşdırılması, viki-mühitin tədqiqi, e-dövlət quruculuğu problemləri, e-elm problemləri, e-tibb problemləri, informasiya iqtisadiyyatı, internetin multidissiplinar problemləri və s. istiqamətlərdə aparılmış elmi-tədqiqatların nəticələrini əks etdirən əsər və kitablar, jurnal və bukletlər, impakt-faktorlu jurnallarda dərc edilmiş elmi məqalələr öz əksini tapıb.
Həmçinin institutun elmi-innovasiya fəaliyyəti, Tədris-İnnovasiya Mərkəzi, AzScienceNet elm kompüter şəbəkəsi və E-kitabxana Mərkəzinin fəaliyyəti, beynəlxalq elmi  əməkdaşlıq, elmi-təşkilati fəaliyyət üzrə görülən işləri təqdim edən video çarx nümayiş olunub.

A stand of the Institute of Information Technology of ANAS was demonstrated at the Annual General Assembly of ANAS April 30, 2015 | 03:16 / Important events
On April 29, 2015, the Annual General Assembly of ANAS was held at the Presidium of ANAS dedicated to the scientific and scientific-organizational activity of ANAS for 2014.
the head of the Presidential Administration of the Azerbaijan Republic, Academician Ramiz Mehdiyev, the head of the Humanitarian Policy Department of the Presidential Administration, Dr. sc. Fatma Abdullazadeh, corresponding members of ANAS, directors of institutes and organizations of ANAS, and others participated in the event.
First the participants got familiar with the exhibition, which reflected scientific achievements of the institutes and research institutions of ANAS.
The stand reflecting the Institute of Information Technology of ANAS provided the information about the achievements in the field of "Data Mining" and "Big Data" technology, information security, cloud technologies, biometric technologies, information and communication technology, sensor and ad hoc networks, linguistic information technology, software engineering, e-waste problem, audio information technology, artificial intelligence and socio technologies, intelligent information systems, information technology in education, wiki environment, the challenges of building e-government, e-science problems, e-medicine problems, information economy, the Internet and other multidisciplinary issues.
The results of the scientific research works, books, magazines and booklets, scientific articles published in journals with impact factor were reflected at the stand.