İnstitut əməkdaşlarının məruzəsi “The Ninth International Conference on Digital Society - ICDS 2015”nın materiallarında çap olunub Fevral 26, 2015 | 04:43 / Mühüm hadisələr
AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun əməkdaşlarının “Challenges in E-government: Conceptual Approaches and Views” (E-dövlət problemləri: Konseptual yanaşmalar və baxışlar) adlı məruzəsi cari ilin fevral ayının 22-27-də Portuqaliyanın Lissabon şəhərində keçirilən “The Ninth International Conference on Digital Society - ICDS 2015”-nın (IX Rəqəmsal Cəmiyyət üzrə Beynəlxalq Konfransı) materiallarında çap olunub.
Məqalədə elektron dövlətin formalaşdırlmasının konseptual və arxitektur əsasları tədqiq olunmuş, e-dövlət anlayışı, e-dövlətin tətbiqinin üstünlükləri, e-dövlətin formalaşdırılması və idarə olunmasının monitorinqi, veb-resursların intellektual analizi, informasiya təhlükəsizliyinin təmin olunması, elektron demokratiya və elektron vətəndaş problemləri araşdırılmışdır. Tədqiqatın nəticələri xüsusilə inkişaf etməkdə olan ölkələr kontekstində tədqiqatçıların e-dövlətin tətbiqi sahəsində araşdırmalarının davam etdirilməsi istiqamətlərini müəyyənləşdirə bilər.

The report of the Institute's researcher was published in the proceedings of "The Ninth International Conference on Digital Society - ICDS 2015" February 26, 2015 | 04:43 / Important events
The report of the research fellow of the Institute of Information Technology of ANAS on "Challenges in E-government: Conceptual Approaches and Views" was published on 22-27 February, 2015, in the proceedings of "The Ninth International Conference on Digital Society - ICDS 2015" held in Lisbon, Portugal.
The paper studied conceptual and architectural basis of e-government formation, e-government concept, advantages of e-government application, monitoring of e-government formation and management, intelligent analysis of web resources, ensuring information security, e-democracy and e-citizen problems. The results may define research directions to continue the study in the application of e-government, especially in the context of developing countries.