“Elm və həyat” jurnalının Redaksiya heyətinin yeni tərkibi təsdiqlənib Fevral 17, 2020 | 09:13 / Mühüm hadisələr
AMEA-nın “Elm və həyat” jurnalının zəngin ənənələrinin müasir dövrün elmi-kütləvi nəşr tələblərinə uyğun, yüksək poliqrafik tərtibatda davam etdirilməsi məqsədilə Redaksiya heyətinin tərkibində dəyişiklik edilib.
Bu barədə qərar AMEA Rəyasət Heyətinin fevralın 14-də keçirilən iclasında verilib.
Xatırladaq ki, 1961-ci ildən nəşr olunan “Elm və həyat” jurnalı yarandığı ilk dövrlərdən öz səhifələrində dünyanın və Azərbaycanın görkəmli alimlərinin elmi əsərlərinin nəticələrinin işıqlandırılmasına, elmi nəticələrin həyat və cəmiyyətin inkişafı ilə əlaqələndirilməsinə, gənc alimlərin apardığı elmi işlərin nəticələrinin təbliğinə geniş yer ayırmaqla, bütün dünyada ənənə halını almış elmin populyarlaşdırılmasına layiqli töhfələrini verib.
Qeyd edək ki, akademik Ramiz Mehdiyevin sədrlik etdiyi redaksiya heyətinin üzvlərindən biri də AMEA-nın vitse-prezidenti, İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun direktoru, akademik Rasim Əliquliyevdir.

Approved the new editorial board of the journal “Science and Life”
The members of the Editorial Board of the "Science and Life" journal of the Academy of Sciences of the National Academy of Sciences has been changed in accordance with the requirements of popular science publications.
This decision was made at the ANAS Presidium meeting on February 14th.
Since its inception in 1961, Science and Life Journal has been making a significant contribution to the publication of scientific works by prominent scientists of the world and Azerbaijan, linking scientific results with the development of life and society, promoting the results of scientific work carried out by young scientists. The journal has made a significant contribution to the popularization of traditional science throughout the world.
Note that one of the members of the editorial board chaired by academician Ramiz Mehdiyev is Vice-President of ANAS, director of the Institute of Information Technology, academician Rasim Alguliyev.