“Elm və həyat” jurnalının Redaksiya heyətinin yeni tərkibi təsdiqlənib Fevral 17, 2020 | 09:13 / Mühüm hadisələr
AMEA-nın “Elm və həyat” jurnalının zəngin ənənələrinin müasir dövrün elmi-kütləvi nəşr tələblərinə uyğun, yüksək poliqrafik tərtibatda davam etdirilməsi məqsədilə Redaksiya heyətinin tərkibində dəyişiklik edilib.
Bu barədə qərar AMEA Rəyasət Heyətinin fevralın 14-də keçirilən iclasında verilib.
Xatırladaq ki, 1961-ci ildən nəşr olunan “Elm və həyat” jurnalı yarandığı ilk dövrlərdən öz səhifələrində dünyanın və Azərbaycanın görkəmli alimlərinin elmi əsərlərinin nəticələrinin işıqlandırılmasına, elmi nəticələrin həyat və cəmiyyətin inkişafı ilə əlaqələndirilməsinə, gənc alimlərin apardığı elmi işlərin nəticələrinin təbliğinə geniş yer ayırmaqla, bütün dünyada ənənə halını almış elmin populyarlaşdırılmasına layiqli töhfələrini verib.
Qeyd edək ki, akademik Ramiz Mehdiyevin sədrlik etdiyi redaksiya heyətinin üzvlərindən biri də AMEA-nın vitse-prezidenti, İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun direktoru, akademik Rasim Əliquliyevdir.

Утвержден новый состав Редакционной коллегии журнала «Наука и жизнь» Фев 17, 2020 | 09:13 / Важные события
Внесены изменения в состав Редакционной коллегии журнала «Наука и жизнь» в целях продолжения богатых традиций журнала в высоком полиграфическом дизайне в соответствии с требованиями научно-популярных изданий.
Решение об этом было принято на заседании Президиума НАНА 14 февраля 2020 года.
Напомним, что с первых дней публикации журнал, который начал издаваться в 1961 году, отводил широкое место освещению в своих страницах результатов научных работ выдающихся ученых мира и Азербайджана, координации этих результатов с развитием жизни и общества, пропаганде результатов исследований молодых ученых, тем самым внес значительный вклад в развитие науки.
Отметим, что одним из членов редакционной коллегии под председательством академика Рамиза Мехтиева является вице-президент НАНА, директор Института информационных технологий, академик Расим Алигулиев.