“Dolphin1 OceanAlpha” insanları uzaq məsafədən xilas edə biləcək Yanvar 08, 2020 | 12:10 / Maraqlı məlumatlar
“CES 2020” sərgisində “Manta5” sualtı elektron velosipedi təqdim edilir. Cihazda pedallar avar vintini itələyir. “Manta5”də təkərlərin yerində qanadlar şəklində detallar yerləşdirilib. Elektron velosiped saatda 21 kilometr sürətlə hərəkət edə bilir.
“Dolphin1 OceanAlpha” boğulma təhlükəsi ilə üzləşən insanları xilas etmək üçün uzaqdan idarə olunan qurğudur. Cihaz vasitəsilə xilasedicilər özlərini təhlükəyə atmadan insanların həyatını xilas edə bilirlər.
Nümayiş etdirilən “Ocean” avtomobili tam ölçülü günəş panelinə malikdir.
Sərgidə “Honda” OK Honda sözləri ilə çağırıla bilən öz virtual köməkçisini təqdim təqdim edir.
“LG” şirkəti İnternetə qoşulmuş avtomobillər üçün əməliyyat sistemi olan “VebOS Auto”nu nümayiş etdirir. “VebOS Auto” Smart TV sisteminə əsaslanır.
“CES 2020”də “Bosch” şirkətinin təqdim etdiyi avtomobil sürücünün xüsusi eynək taxmasını tələb etməyən yeni növ 3D displeyə malikdir.
“Segway Ninebot” tətbiq vasitəsilə zəng edilə bilən, avtomatik idarəetmə ilə özünə balans verən iki təkərli avtomobil təqdim edir.
bbc.com saytının verdiyi məlumata görə, fransız startapı “Wello” qeyri-adi kompakt üç təkərli nəqliyyat təqdim edir. Cihaz qısa səfərlər üçün nəzərdə tutularaq, saatda 40 kilometr sürətlə hərəkət edə bilir.

«Dolphin1 OceanAlpha» сможет спасти людей с далекого расстояния
На выставке «CES 2020» представлен подводный электронный велосипед Manta5. На устройстве педали нажимают винт весла. В «Manta5» на месте колес размещены детали в виде крыльев. Электронный велосипед может двигаться со скоростью 21 километра в час.
«Dolphin1 OceanAlpha» – это дистанционно управляемое устройство для спасения людей, сталкивающихся с угрозой утопления. Через устройство спасатели могут спасти жизнь людей, не рискуя собой.
Показанный автомобиль «Ocean» имеет полноразмерную солнечную панель.
На выставке «Honda» представляет своего виртуального помощника, который может быть вызван словами «OK Honda».
«LG» демонстрирует «VebOS Auto», операционную систему для автомобилей, подключенных к интернету. "VebOS Auto" основан на системе Smart TV.
Ces2020 также имеет новый 3D-дисплей, представленного компанией «Bosch», который не требует ношения специальных очков у водителя автомобиля.
«Segway Ninebot» предлагает двухколесный автомобиль, который можно назвать через приложение, балансируя с автоматическим управлением.
Как сообщает bbc.com, французский стартап «Wello» предлагает необычный компактный трехколесный транспорт. Устройство может перемещаться со скоростью 40 километров в час, рассчитанной на короткие поездки.