“Dolphin1 OceanAlpha” insanları uzaq məsafədən xilas edə biləcək Yanvar 08, 2020 | 12:10 / Maraqlı məlumatlar
“CES 2020” sərgisində “Manta5” sualtı elektron velosipedi təqdim edilir. Cihazda pedallar avar vintini itələyir. “Manta5”də təkərlərin yerində qanadlar şəklində detallar yerləşdirilib. Elektron velosiped saatda 21 kilometr sürətlə hərəkət edə bilir.
“Dolphin1 OceanAlpha” boğulma təhlükəsi ilə üzləşən insanları xilas etmək üçün uzaqdan idarə olunan qurğudur. Cihaz vasitəsilə xilasedicilər özlərini təhlükəyə atmadan insanların həyatını xilas edə bilirlər.
Nümayiş etdirilən “Ocean” avtomobili tam ölçülü günəş panelinə malikdir.
Sərgidə “Honda” OK Honda sözləri ilə çağırıla bilən öz virtual köməkçisini təqdim təqdim edir.
“LG” şirkəti İnternetə qoşulmuş avtomobillər üçün əməliyyat sistemi olan “VebOS Auto”nu nümayiş etdirir. “VebOS Auto” Smart TV sisteminə əsaslanır.
“CES 2020”də “Bosch” şirkətinin təqdim etdiyi avtomobil sürücünün xüsusi eynək taxmasını tələb etməyən yeni növ 3D displeyə malikdir.
“Segway Ninebot” tətbiq vasitəsilə zəng edilə bilən, avtomatik idarəetmə ilə özünə balans verən iki təkərli avtomobil təqdim edir.
bbc.com saytının verdiyi məlumata görə, fransız startapı “Wello” qeyri-adi kompakt üç təkərli nəqliyyat təqdim edir. Cihaz qısa səfərlər üçün nəzərdə tutularaq, saatda 40 kilometr sürətlə hərəkət edə bilir.

Dolphin1 OceanAlpha can save people from a long distance
At the CES 2020 exhibition, the Manta5 submarine electronic bike was introduced. On the pedal device, press the paddle screw. In "Manta5" in place of the wheels are parts in the form of wings. An electronic bike can move at a speed of 21 kilometers per hour.
Dolphin1 OceanAlpha is a remotely controlled device for saving people who are at risk of drowning. Through the device, rescuers can save people's lives without risking themselves.
The Ocean car shown has a full-sized solar panel.
At the exhibition, Honda presents its virtual assistant, which can be called up with the words OK Honda.
LG Showcases VebOS Auto, an Operating System for Cars Connected to the Internet. "VebOS Auto" is based on the Smart TV system.
The Ces2020 also has a new 3D display, presented by Bosch, which does not require special glasses for the driver.
"Segway Ninebot" offers a two-wheeled car, which can be called through the application, balancing with automatic control.
According to bbc.com, the French startup “Wello” offers an unusual compact three-wheeled vehicle. The device can move at a speed of 40 kilometers per hour, designed for short trips.