Ən kiçik rəngli printer istənilən səth üzərində çap edir Oktyabr 23, 2019 | 11:04 / Texnoloji yeniliklər
“TheGodThings” şirkəti dünyanın ən kiçik rəngli printerini hazırlayıb. Ölçüləri 72x51x68 mm, çəkisi isə cəmi 160 q olan “PrinCube” adlı qurğu istənilən çantaya asanlıqla yerləşir. O, “Wi-Fi” vasitəsilə smartfona qoşulur ki, bu da çap edilməli mətni və ya təsviri yükləməyə imkan verir.
techcult.ru saytının məlumatına görə, “PrinCube”un köməyilə kağızdan başqa, metal, plastik kütlə, ağac, parça və hətta müvəqqəti tatu üçün bədən üzərində çap etmək olar. Mini-printer 1 düymdə 1200 nöqtə çap edə bilir. Çap həcmi bir kartric üçün A4 formatında 415 səhifə təşkil edir. Qurğunun qida mənbəyi 6 saat ərzində fasiləsiz işi təmin edə bilir.
Şirkət “Android” və “iOS” əməliyyat sistemləri ilə işləyən qurğular üçün xüsusi proqram hazırlayıb ki, bu da qeyri-adi qadcetə marağı artırıb. “Indiegogo” kraudfandinq platformasında təqdim edilmiş kampaniya uğur qazanıb və artıq 1,5 milyon dollar toplamağa nail olub.
Hazırda mini-printeri 99 dollara əldə etmək mümkündür. “TheGodThings” nümayəndələri bildiriblər ki, qadcet noyabr ayında satışa çıxarılacaq və onun qiyməti ikiqat artacaq.

The smallest PrinCube color printer in the world can print on any surface
TheGodThings has developed the world's smallest PrinCube mobile color printer. Its dimensions are 72 x 51 x 68 mm and weighs just 160 grams. It easily fits in any bag and connects to your smartphone via Wi-Fi, which makes it possible to download text or an image that needs to be printed.
TheGodThings has developed special applications for Android and iOS, which significantly fueled interest in an unusual gadget. The campaign at the Indiegogo crowdfunding site turned out to be extremely successful and far exceeded the originally announced amount, having already raised $ 1.5 million, although three more weeks remained before it ended.
A mini printer is currently available for $ 99. In the future, its price will double. According to TheGodThings, the sale of gadgets will begin next month.