İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun əməkdaşları Türkiyədə keçirilən konfransda iştirak edirlər Avqust 14, 2014 | 11:36 / Konfranslar, iclaslar
Avqustun 12-də Türkiyənin Antalya şəhərində "International Conference on Advanced Technology & Sciences" konfransına start verilib.
Tədbirin açılış mərasimində çıxış edən Selcuk Universitetinin rektoru prof. Hakkı Gökbel və konfransın baş sədri, Qazi Universitetinin professoru Omer Faruk Bay tədbir iştirakçılarını salamlayıblar. Bildiriblər ki, konfransın keçirilməsində əsas məqsəd dünyada kompüter elmləri, elektrotexnika və elektronika, energetika, istehsal və biotibb texnologiyaları sahəsində  aparılan son elmi tədqiqatlar və əldə olunan nəticələrin təqdimatıdır.
Tədbirdə AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun əməkdaşları, texnika elmləri doktoru, professor Məsumə Məmmədova və texnika üzrə fəlsəfə doktoru Zərifə Cəbrayılova da məruzələrlə çıxış edəcəklər.
Qeyd edək ki, konfransa 65 ölkədən 465 məqalə daxil olmuş, onlardan 262-si qəbul olunmuşdur. Ölkəmizdən konfransa qəbul edilən 3 məqalənin 2-si İnformasiya Texnologiyaları İnstitutuna aiddir.

Сотрудники Института информационных технологий НАНА приняли участие в конференции, проводимой в Турции Авг 14, 2014 | 11:36 / Конференции, собрания
Сотрудники Института информационных технологий НАНА приняли участие в конференции, проводимой в Турции. 12 августа в городе Анталия (Турция) начала  свою  работу   конференция  «International Conference on Advanced Technology & Sciences».
Выступивший на церемонии открытия мероприятия ректор Сельджукского университета Хаккы Гекбел и главный председатель конференции профессор Университета Гази Омер Фарук Бек приветствовали участников мероприятия.
Они отметили, что основной целью проведения конференции является презентация в мире результатов научных исследований, проводимых в сфере электротехники и электроники, энергетики, производственных и биомедицинских технологий.
На мероприятии выступили с докладами сотрудники Института информационных технологий НАНА доктор технических наук профессор Масума Мамедова  и доктор философии по техническим наукам  Зарифа Джабраилова.
Отметим, что на конференции были представлены 465 статей из 65 стран,  262 из них были приняты.
Из 3 статей, представленных на конференцию, 2 статьи  принадлежат Институту информационных технологий НАНА.