İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun əməkdaşları Türkiyədə keçirilən konfransda iştirak edirlər Avqust 14, 2014 | 11:36 / Konfranslar, iclaslar
Avqustun 12-də Türkiyənin Antalya şəhərində "International Conference on Advanced Technology & Sciences" konfransına start verilib.
Tədbirin açılış mərasimində çıxış edən Selcuk Universitetinin rektoru prof. Hakkı Gökbel və konfransın baş sədri, Qazi Universitetinin professoru Omer Faruk Bay tədbir iştirakçılarını salamlayıblar. Bildiriblər ki, konfransın keçirilməsində əsas məqsəd dünyada kompüter elmləri, elektrotexnika və elektronika, energetika, istehsal və biotibb texnologiyaları sahəsində  aparılan son elmi tədqiqatlar və əldə olunan nəticələrin təqdimatıdır.
Tədbirdə AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun əməkdaşları, texnika elmləri doktoru, professor Məsumə Məmmədova və texnika üzrə fəlsəfə doktoru Zərifə Cəbrayılova da məruzələrlə çıxış edəcəklər.
Qeyd edək ki, konfransa 65 ölkədən 465 məqalə daxil olmuş, onlardan 262-si qəbul olunmuşdur. Ölkəmizdən konfransa qəbul edilən 3 məqalənin 2-si İnformasiya Texnologiyaları İnstitutuna aiddir.

Researchers of the Institute of Information Technology take part in the conference August 14, 2014 | 11:36 / Conferences, assemblies
Researchers of the Institute of Information Technology take part in the conference "International Conference on Advanced Technology & Sciences", August 12, Antalya, Turkey.
Rector of the Selcuk University Prof. Hakki Gökbel and the conference chairman, Gazi University Professor Omer Faruk Bay opened the ceremony, and welcomed the participants. The aim of the conference is to present the results of researches conducted all over the world in the field of computer science, electrical and electronics, energy, manufacturing and technology, and biomedicine.
Researchers of the Institute of Information Technology of ANAS, doctor of technical sciences, professor Masuma Mammadova and PhD Zarifa Jabrayilova participated at the conference.
Noted that 465 papers from 65 countries were submitted to the conference, 262 of which were accepted. The country adopted the conference are 3 articles, 2 Institute of Information Technology.