AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda ADNA tələbələri ilə görüş keçirildi İyul 17, 2014 | 12:00 / Konfranslar, iclaslar
AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun direktoru, AMEA-nın akademik-katibi, akademik Rasim Əliquliyev Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyasında “Kompüter elmləri” ixtisası üzrə təhsil alan və hazırda institutda istehsalat təcrübəsi keçən üçüncü kurs tələbələri ilə görüş keçirdi.
Ölkə rəhbərliyi tərəfindən elm və təhsilə göstərilən diqqət və qayğıdan danışan akademik R.Əliquliyev informasiya texnologiyaları sahəsində ali təhsil alan tələbələr üçün institutda yaradılmış imkanlar haqqında məlumat verdi.
İnstitutda informasiya texnologiyaları və informasiya cəmiyyətinin müxtəlif istiqamətləri üzrə elmi tədqiqatlar aparıldığını, İT sahəsi üzrə yüksək ixtisaslı kadr hazırlığının həyata keçirildiyini, bu sahədə tədqiqat aparan gənclərə ehtiyac olduğunu diqqətə çatdıran alim tələbələri əmək fəaliyyətlərinə AMEA İTİ-də başlamağa tövsiyə etdi.

В Институте информационных технологий НАНА состоялась встреча со студентами АГНА Июл 17, 2014 | 12:00 / Конференции, собрания
Состоялась встреча директора Института информационных технологий НАНА академика-секретаря НАНА академика Расима Алигулиева со студентами 3-го курса Азербайджанской государственной нефтяной академии, получающих образование по специальности «Компьютерные науки» и проходящих производственную практику в институте в настоящее время.
Академик Расим Алигулиев рассказал о внимании руководства страны к науке и образованию. Академик также дал информацию об условиях, созданных в институте для студентов, получивших высшее образование в области ИТ.
Академик рассказал о том, что в институте ведутся научные исследования по различным направлениям информационных технологий и информационного общества, о проведении подготовки высококвалифицированных кадров в области ИТ. Академик отметил, что имеется потребность в молодых специалистах, которые будут проводить исследования в этой области. Академик также порекомендовал студентам начать свою трудовую деятельность в ИИТ НАНА.