Akademik Rasim Əliquliyev: “Vikipediyada Azərbaycana qarşı birləşmiş istifadəçilər şəbəkəsi fəaliyyət göstərir” Mart 30, 2016 | 11:00 / Müsahibələr, çıxışlar
AMEA-nın akademik-katibi, AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun direktoru, akademik Rasim Əliquliyev Day.Az saytına müsahibə verib.
– Rasim müəllim, zəhmət olmasa, rəhbərlik etdiyiniz institut tərəfindən informasiya texnologiyaları sahəsində həyata keçirilən araşdırmalar barədə məlumat verərdiniz.
– İnformasiya texnologiyaları və informasiya cəmiyyəti sahəsində elmi-nəzəri tədqiqatların aparılması institutun əsas fəaliyyət istiqamətlərindəndir. Biz öz fəaliyyətimizi dövlət maraqlarını, onun siyasətini, təhlükəsizliyini və sosial-iqtisadi tələblərini rəhbər tutaraq həyata keçiririk, yəni dövlətimiz üçün mühüm əhəmiyyətə malik aktual elmi problemlərlə məşğul oluruq...

Academician-Secretary of ANAS, director of the Institute of Information Technology of ANAS, Academician Rasim Alguliyev interviewed to Day.Az.
- Mr. Rasim, please inform us about studies in the sphere of ICT that carried out in the institute led by you.
- Institute’s activity embraces scientific-theoretic studies in the field of information technology and information society. We function guiding by governmental interests, state policy, privacy and social-economic demands, i.e. are engaged in topical scientific problems which are importance for our country.