“Swatch” yaxın zamanda “Apple Watch”a rəqib istehsal etmək niyyətindədir Fevral 06, 2015 | 02:49 / Maraqlı məlumatlar
Dünyada ən böyük saat istehsalçısı “Swatch Group AG” daşınan elektronika bazarına yeni məhsul çıxarmağı planlaşdırır. İsveçrə şirkətinin yeni məhsulunun Apple Watch “ağıllı” saatlarına rəqib olacağı gözlənilir.
“Şirkət özünün bütün ticarət məhsullarında innovasiya texnologiyalarını tətbiq etmək niyyətindədir” – deyə bildirən “Swatch” şirkətinin icraçı direktoru Nik Hayek “ağıllı” saatların istehsalına yaxın 2-3 ay ərzində başlanılacağını söyləyib.
3dnews.ru xəbər xidmətinin məlumatına əsasən, yeni qadjet Windows və Android əsasında işləyən portativ qurğular ilə uyğun olacaq.
Citigroup analitiklərinin proqnozlarına görə, 2018-ci ildə kompüterləşmiş saat satışı 10 milyard ABŞ dollarına çatacaq və bu qurğuların alıcılarının yarısı ənənəvi qol saatlarından imtina edəcəklər.

06 February 2015 - 14:49 | Interesting information
The world’s largest watchmaker Swatch Group AG plans to launch a new product on the market in the spring of wearable electronics. The upcoming new product will be the answer renowned Swiss company on the yield of “smart” watches Apple Watch.
In an interview with Bloomberg CEO Nick Hayek, Swatch (Nick Hayek) announced that the company will start selling a new generation of smart hours after two or three months. The device receives wireless communications and the ability to carry out mobile payments in stores. The gadget will be compatible with portable electronics based on Windows and Android.
According to analysts of Citigroup, in 2018 sales of computerized hours to reach $ 10 billion, and half of the buyers of these devices abandon traditional watches.