İnstitut İstanbulda keçiriləcək beynəlxalq konfransın elm komitəsində təmsil olunur Mart 02, 2020 | 05:32 / Konfranslar, iclaslar
01-03 iyul 2020-ci il tarixlərdə Türkiyənin İstanbul şəhərində Selçuk Universiteti və Bahçeşehir Universitetinin birgə təşkilatçılığı ilə 9-cu “Qabaqcıl texnologiyalar üzrə Beynəlxalq konfrans (9th International Conference on Advanced Technologies - ICAT'20) keçiriləcək.
Tədbirin keçirilməsində əsas məqsəd müvafiq istiqamətlər üzrə dünya universitetləri və elmi təşkilatlar arasında əməkdaşlığın formalaşmasını təmin etmək, eləcə də qabaqcıl təcrübə və elmi ideyaların yayılması, birgə elmi əsərlər, kitablar, monoqrafiyalar və jurnalların nəşri vasitəsilə elmi nailiyyətlərin əldə olunmasıdır.
Konfransın elm komitəsində AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunu bu müəssisənin baş elmi işçisi, texnika üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Zərifə Cəbrayılova təmsil edir.
Qeyd edək ki, konfransa təqdim olunmuş elmi əsərlər konfrans materiallarında dərc olunmaqla yanaşı, xüsusi maraq doğuran məqalələr “International Journal of Intelligent Systems and Applications in Engineering”, “International Journal of Applied Mathematics, Electronics and Computers”, “International Journal of Energy Applications and Technology”, “International Journal of Automotive Engineering and Technologies” və “Selcuk-Teknik Journal” kimi nüfuzlu jurnallarda nəşr olunacaq.

The institute is represented in the scientific committee of the international conference
The 9th International Conference on Advanced Technologies (9th International Conference on Advanced Technologies - ICAT'20) will be held on July 01-03, 2020 in Istanbul, Turkey.
The main purpose of the event is to promote cooperation between world universities and scientific organizations in relevant areas, as well as dissemination of best practices and scientific ideas, and the achievement of scientific achievements through the publication of joint scientific works, books, monographs and journals.
The scientific committee of the conference is represented by the Institute of Information Technology of ANAS,  chief researcher, associate professor Zarifa Jabrayilova.
Note that in addition to being published in the conference proceedings, articles of particular interest will be  published in “International Journal of Intelligent Systems and Applications in Engineering”, “International Journal of Applied Mathematics, Electronics and Computers”, “International Journal of Energy Applications and Technology”, “International Journal of Automotive Engineering and Technologies”  and “Selcuk-Teknik Journal”.