Artıq bank ödənişlərini “ağıllı” üzük həyata keçirəcək Fevral 18, 2020 | 09:11 / Texnoloji yeniliklər
Bu günlərdə Bakıda keçirilən “Visa Cashless Forum”da Azərbaycan Beynəlxalq Bankı “Ring Pay” adlı “ağıllı” ödəniş üzüklərini təqdim edib. “Ağıllı” üzük nağdsız ödənişləri təmassız qaydada həyata keçirməyə imkan verir.
“Ring Pay” adi plastik bank kartının bir çox funksiyalarını yerinə yetirir. VISA kartları ilə təmassız  ödəniş aparmağın mümkün olduğu əksər yerlərdə bu üzüklərdən istifadə edib ödənişləri qısa zamanda həyata keçirmək mümkündür. Ödəniş aparan zaman üzüyün üst hissəsini POS terminala yaxınlaşdırmaq kifayətdir. Ödəniş əməliyyatı cəmi 1-2 saniyə ərzində başa çatır. Üzük su keçirmədiyindən onu ağır zərbələrdən, kimyəvi maddələrin təsirindən qorumaqla həmişə barmaqda gəzdirmək olar.
Azərbaycan Beynəlxalq Bankının yaydığı xəbərə görə, “Ring Pay”i yaxın günlərdə şəxsiyyət vəsiqəsi ilə Azərbaycan Beynəlxalq Bankının istənilən filial və ya şöbəsindən əldə etmək mümkündür.

Now the bank will make smart ring payments February 18, 2020 | 09:11 / Technological innovations
A Visa Cashless Forum was held recently in Baku, where the International Bank of Azerbaijan presented its customers another innovation - the Ring Pay ring.
The ring performs most of the functions of a regular plastic card. In most places where it is possible to make contactless payments using VISA cards, it will be possible to use these rings to make payments in the shortest possible time. To make a payment, it is enough to bring the upper part of the ring to the POS terminal. In this case, the payment process takes only 1-2 seconds. Since the ring is waterproof, it can be worn constantly, protecting it from strong shock and exposure to chemicals.
According to the International Bank of Azerbaijan, “Ring Pay” in the coming days can be purchased at any branch of the International Bank of Azerbaijan by identification card.