Artıq bank ödənişlərini “ağıllı” üzük həyata keçirəcək Fevral 18, 2020 | 09:11 / Texnoloji yeniliklər
Bu günlərdə Bakıda keçirilən “Visa Cashless Forum”da Azərbaycan Beynəlxalq Bankı “Ring Pay” adlı “ağıllı” ödəniş üzüklərini təqdim edib. “Ağıllı” üzük nağdsız ödənişləri təmassız qaydada həyata keçirməyə imkan verir.
“Ring Pay” adi plastik bank kartının bir çox funksiyalarını yerinə yetirir. VISA kartları ilə təmassız  ödəniş aparmağın mümkün olduğu əksər yerlərdə bu üzüklərdən istifadə edib ödənişləri qısa zamanda həyata keçirmək mümkündür. Ödəniş aparan zaman üzüyün üst hissəsini POS terminala yaxınlaşdırmaq kifayətdir. Ödəniş əməliyyatı cəmi 1-2 saniyə ərzində başa çatır. Üzük su keçirmədiyindən onu ağır zərbələrdən, kimyəvi maddələrin təsirindən qorumaqla həmişə barmaqda gəzdirmək olar.
Azərbaycan Beynəlxalq Bankının yaydığı xəbərə görə, “Ring Pay”i yaxın günlərdə şəxsiyyət vəsiqəsi ilə Azərbaycan Beynəlxalq Bankının istənilən filial və ya şöbəsindən əldə etmək mümkündür.

Теперь банк будет осуществлять платежи «умным» кольцом Фев 18, 2020 | 09:11 / Технологические новшества
На днях в Баку прошел Visa Cashless Forum, где Международный Банк Азербайджана представил своим клиентам очередную инновацию - кольцо «Ring Pay».
Кольцо выполняет большую часть функций обычной пластиковой карты. В большинстве мест, где возможно совершать бесконтактные платежи с помощью карт VISA, возможно будет использовать эти кольца для проведения платежей в самые короткие сроки. Для совершения платежа достаточно подвести верхнюю часть кольца к POS-терминалу. В этом случае процесс оплаты займет всего 1-2 секунды. Поскольку кольцо является водонепроницаемым, его можно постоянно носить, защищая от сильных ударов и воздействия химических веществ.
Как сообщает Международный банк Азербайджана,  «Ring Pay» в ближайшие дни можно приобрести в любом филиале или отделении Международного банка Азербайджана по удостоверению личности.