Yeni funksiyalara sahib “ağıllı” saat təqdim edilir Yanvar 09, 2020 | 12:37 / Texnoloji yeniliklər
Yanvar ayının 7-dən öz işinə başlayan “CES 2020” beynəlxalq sərgisində “ağıllı” ev, süni intellekt, 5G, qatlama maşınları, nəzarət texnologiyası, robototexnika ilə bağlı minlərlə yeni məhsul təqdim edilir.
Sərgidə “Amazfit” şirkəti bir çox yeni cihaz, o cümlədən “ağıllı” “Amazfit Bip S” saatını sərgi iştirakçılarına nümayiş etdirir.
ferra.ru saytının məlumatına görə, cihaz özündən əvvəlki modellər ilə eyni ekrana malik olsa da, ölçüləri 176 x 176 pikselə çatdırılıb. “Ağıllı” saat idman rejimi və musiqini idarə edə bilən yeni xüsusiyyətlərə sahibdir. “Amazfit Bip S”də Bluetooth 5.0 versiyası quraşdırılıb. “Ağıllı” saatın əsas xüsusiyyəti onun bir dəfə enerji yüklədikdən sonra 40 gün işlədilə bilməsindədir.
Bu ilin fevral ayında saatın bir neçə rəngdə, təxminən 70 dollara kütləvi satışa çıxarılacağı gözlənilir.

Продолжение сверхпопулярных "умных" часов Amazfit Bip разочаровало Янв 09, 2020 | 12:37 / Технологические новшества
В рамках выставки CES 2020 компания Amazfit анонсировала множество новых устройств. Помимо первых неубиваемых «умных» часов Amazfit T-Rex и «умной» беговой дорожки HomeStudio, компания также представила и продолжение сверхпопулярного Amazfit Bip — Amazfit Bip S. Но устройство, как это ни прискорбно, получилось не таким, как его хотели бы видеть фанаты.
Так, устройство получило точно такой же рефлективный дисплей, как и прошлое поколение, просто увеличив его разрешение до 176 x 176 пикселей. Также появились новые функции, отвечающие за спортивные режимы и управление музыкой. Еще из интересного можно отметить «прокачку»  Bluetooth до версии 5.0. Как и прежнее поколение, главной фишкой устройства является его автономность — Amazfit Bip S способны прожить от одного заряда до 40 дней!
Как сообщает ferra.ru, новинка будет продаваться в нескольких цветах, в число которых войдут: Carbon Black, Red Orange, Warm Pink и White Rock. Цена, к слову, так и останется на адекватном уровне, равном 70 долларам. Старт продаж намечен уже на февраль текущего года.