Texnologiyalar sahəsində əldə olunan nailiyyətlər tezliklə insanları stomatoloqa müraciət etmək ehtiyacından xilas edə bilər. Belə ki, Çin brendi olan “Xiaomi” şirkəti “Mijia” elektron diş fırçasını təqdim edib. Şirkətin kataloqlarında ev üçün bir çox məhsul yer alır ki, bunların əksəriyyəti subbrendlərə aiddir. “Mijia” onun ciddi müttəfiqlərindən biridir.
dni24.com saytının məlumatına əsasən, qurğu dişlər arasındakı dərinliklərə daxil olaraq, ağız boşluğunu bakteriyalar və qida qalıqlarından təmizləyir. Devays, həmçinin diş ətlərini masaj edərək, qanaxmanı azaltmaqla ağız boşluğu xəstəliklərinin qarşısını alır.
Yeni texnologiya diş minasının tamamilə təmizlənməsinə imkan verir. Elektron fırça ağız boşluğunun kor sahəsinə toxuna bilməsi ilə də fərqlənir. Bunun üçün o, 4 peşəkar başlıqla təchiz olunub. “Mijia” 2200 milliAmper/saat tutumunda inteqrasiya edilmiş akkumulyatora malikdir ki, onun sayəsində qurğu bir dəfə enerji ilə doldurulduqdan sonra 45 günə qədər işləyə bilir.
Şirkət nümayəndələrinin sözlərinə görə, məhsul kraudfandinq platformasında yerləşdiriləcək, vəsaitin toplanmasına dekabr ayında başlanılacaq. Qurğunun qiyməti təxminən 24 ABŞ dolları təşkil edəcək.

Была разработана электронная зубная щетка Дек 17, 2019 | 04:02 / Технологические новшества
Достижения в области технологий могут вскоре избавить от надобности посещения стоматолога. Китайский бренд Xiaomi анонсировал электронную зубную щетку Mijia.
В каталогах китайского производственного гиганта Xiaomi есть множество товаров для дома, многие из которых принадлежат суббрендам. Mijia является одним из ее серьезных союзников. Недавно фирма представила электрическую зубную щетку Mijia Electric с водяным баком. По словам Xiaomi, товар выпустят на краудфандинговой основе, а сбор средств начнется 17 декабря. Устройство оценивается примерно в 24 доллара США.
Как сообщает dni24.com, этот ирригатор для ротовой полости позволяет проникать очищающей поверхности глубоко между зубами в зубы, эффективно избавляя от бактерий и остатков пищи. Эксплуатация девайса также предотвращает заболевания полости рта с помощью массажа десен, уменьшая их кровоточивость.
Mijia поставляется с новым интеллектуальным двигателем на постоянном магните. Девайс обеспечивает давление воды 140 фунтов на квадратный дюйм или 9,5 атм. Подобная технология способствует тщательной очистке зубной эмали. Электрощетка отличается и тем, что может затрагивать и слепое пространство ротовой полости. Для этого устройство поддерживает четыре профессиональные насадки. Mijia также имеет встроенный аккумулятор на 2200 мАч, который после полной зарядки может продержаться до 45 дней.