Texnologiyalar sahəsində əldə olunan nailiyyətlər tezliklə insanları stomatoloqa müraciət etmək ehtiyacından xilas edə bilər. Belə ki, Çin brendi olan “Xiaomi” şirkəti “Mijia” elektron diş fırçasını təqdim edib. Şirkətin kataloqlarında ev üçün bir çox məhsul yer alır ki, bunların əksəriyyəti subbrendlərə aiddir. “Mijia” onun ciddi müttəfiqlərindən biridir.
dni24.com saytının məlumatına əsasən, qurğu dişlər arasındakı dərinliklərə daxil olaraq, ağız boşluğunu bakteriyalar və qida qalıqlarından təmizləyir. Devays, həmçinin diş ətlərini masaj edərək, qanaxmanı azaltmaqla ağız boşluğu xəstəliklərinin qarşısını alır.
Yeni texnologiya diş minasının tamamilə təmizlənməsinə imkan verir. Elektron fırça ağız boşluğunun kor sahəsinə toxuna bilməsi ilə də fərqlənir. Bunun üçün o, 4 peşəkar başlıqla təchiz olunub. “Mijia” 2200 milliAmper/saat tutumunda inteqrasiya edilmiş akkumulyatora malikdir ki, onun sayəsində qurğu bir dəfə enerji ilə doldurulduqdan sonra 45 günə qədər işləyə bilir.
Şirkət nümayəndələrinin sözlərinə görə, məhsul kraudfandinq platformasında yerləşdiriləcək, vəsaitin toplanmasına dekabr ayında başlanılacaq. Qurğunun qiyməti təxminən 24 ABŞ dolları təşkil edəcək.

Advances in technology may soon eliminate the need to visit a dentist. The Chinese brand Xiaomi has announced the electronic Mijia toothbrush.
In the catalogs of the Chinese manufacturing giant Xiaomi, there are many home goods, many of which belong to sub-brands. Mijia is one of her serious allies. The company recently introduced a Mijia Electric electric toothbrush with a water tank. According to Xiaomi, the product will be released on a crowdfunding basis, and fundraising will begin on December 17. The device is priced at about $ 24.
According to dni24.com, this oral irrigator allows the cleaning surface to penetrate deep between the teeth into the teeth, effectively eliminating bacteria and food debris. The operation of the device also prevents diseases of the oral cavity by massage of the gums, reducing their bleeding.
Mijia comes with a new intelligent permanent magnet motor. The device provides a water pressure of 140 pounds per square inch or 9.5 atm. This technology helps to thoroughly clean tooth enamel. The electric brush is also different in that it can affect the blind space of the oral cavity. For this, the device supports four professional nozzles. Mijia also has a built-in 2200 mAh battery, which after fully charging can last up to 45 days.