“CI Convergence India 2020” – 28-ci beynəlxalq informasiya texnologiyaları konfransı keçiriləcək Dekabr 09, 2019 | 02:10 /
19-21 fevral 2020-ci il tarixlərində Hindistanda 28-ci beynəlxalq informasiya texnologiyaları konfransı və sərgisi keçiriləcək.
3 gün davam edəcək beynəlxalq tədbir çərçivəsində baş tutacaq konfransda “Əşyalar internetinin “ağıllı” şəhərə tətbiqi”, “Yeni texnologiyalar halqası və yüksələn rəqabət”, “Kiber qanunlar və bərabərlik”, “Milli dövlət kibercasusluğu” və s. mövzulara həsr olunan çoxsaylı məruzələr dinləniləcək.
“CI Convergence India 2020” beynəlxalq sərgisində informasiya texnologiyaları və təhlükəsizlik, rəqəmsal media, “ağıllı” evlər üçün rəqəmsal həllər, eləcə də mobil rabitə sahəsində əldə olunan ən son yeniliklər nümayiş olunacaq.
Beynəlxalq tədbirin proqramına uyğun olaraq, fevralın 19-da 5G texnologiyası liderlərinin sammiti olacaq. Burada 5G liderlərinin “5G inqilabı Əşyalar İnternetinin gələcək yeniliklərinə necə təkan verəcək?”, “5G texnologiyası sənaye və iqtisadi yüksəlişə necə təsir edir?”, “mobil operatorlar öz şəbəkələrində süni intellekti necə sınaqdan keçirməli və tətbiq etməlidirlər?” və s. mövzularına həsr olunan çoxtərəfli müzakirələri keçiriləcək.
Qeyd edək ki, cari ilin yanvar ayında keçirilən “CI Convergence India 2019” beynəlxalq sərgisində dünyanın 30-dan çox ölkəsindən təmsilçilər iştirak edirdilər. Bu tədbir çərçivəsində keçirilən beynəlxalq konfrans və 6 seminarda 182 nəfər məruzəçinin çıxışı dinlənilib.

Состоится «CI Convergence India 2020» – 28-я международная выставка и конференция коммуникационных технологий Дек 09, 2019 | 02:10 /
С 19 по 21 февраля в Индии пройдет 28-я Международная конференция и выставка информационных технологий.
В рамках международной конференции, которая продлится 3 дня, будут выслушаны многочисленные доклады по темам: «Интернета вещей для «умных» городов», «Люди новых технологий и повышенная конкуренция», «Национальная государственная киберпространство», и др.
На международной выставке «CI Convergence India 2020» будут представлены новшества информационных технологий и безопасности, цифровые медиа, цифровые решения для “умных” домов, а также последние новшества в сфере мобильной связи.
В соответствии с программой международного мероприятия 19 февраля состоится саммит лидеров технологий 5G. Саммит лидеров 5G и не только дает возможность взглянуть на то, как 5G повлияет на жизнь и бизнес. Он объединяет лидеров отрасли от операторов мобильной связи и правительства, а также конечных пользователей из широкого спектра отраслей, которые будут прерваны и задействованы 5G.
Отметим, что в международной выставке «CI Convergence India 2019», которая состоялась в январе текущего года, приняли участие представители более 30 стран мира.  В рамках этого мероприятия была заслушана международная конференция (6 семинара и 182 докладчика).