“XH Smart Tech” şirkətinin “ağıllı” kartları fərdi məlumatları necə qoruyur? Noyabr 20, 2019 | 05:04 / Maraqlı məlumatlar
“XH Smart Tech” şirkətinin həmtəsisçisi Daniel Hu qeyd edir ki, hər bir internet istifadəçisi ilk növbədə özü fərdi məlumatlarının mühafizəsi haqqında düşünməli və son dərəcə diqqətli olmalıdır.
Şirkətin nümayəndəsi isə bildirir ki, Çin çox təhlükəsiz ölkədir, lakin bu, məhz fiziki təhlükəsizliyə aiddir. Müxtəlif ölkələrdə müxtəlif qanunlar qüvvədədir və insanlar fərdi məlumatlarının təhlükəsizliyinin təmin edilməsinə daha çox önəm verməlidirlər.
Onun sözlərinə görə, fərdi informasiyanın hökumət və ya cəmiyyət tərəfindən müdafiəsinin təmin edilməsini gözləmək düzgün seçim deyil. Bildirib ki, onlar informasiyanı internet vasitəsilə paylaşarkən göstərdiyi xidmətə görə pul ödədikləri provayder, eləcə də bütün şirkətlər informasiyanın qorunmasını təmin etməlidirlər.
ria.ru saytının məlumatına görə, “XH Smart Tech” şirkəti  Çinin Quandun əyalətinin Çjuxay şəhərində fəaliyyət göstərir və smart kartların,bank kartlarının, şəxsiyyət vəsiqələrinın istehsalında liderlərdən biridir. Şirkət “Visa”, “MasterCard”, “UnionPay” kimi sistemlərlə əməkdaşlıq edir. Ofisləri bir sıra Asiya və Latın Amerikası ölkələrində yerləşir.

Each Internet user and all kinds of applications should, first of all, think about protecting their personal data and be extremely careful, do not wait for the government or society to do this for you, says Daniel Hu, co-founder of XH Smart Tech.
China is a very safe country, but this applies to physical security. Different countries have different laws (including in the field of information collection - ed.), And people need to pay more attention to ensuring the security of their personal data, told representative of the company.
According to him, to wait for the government or society to protect your personal information is not the right choice. At the same time, he noted that usually, when we share our information via the Internet, our provider, to whom we pay for services, must ensure the protection of information, and, in my opinion, all companies should do this.
According to ria.ru, XH Smart Tech is located in Zhuhai, Guangdong Province, China. She is one of the leaders in China in the production of smart cards, including bank cards with a chip, identification cards. The company cooperates with such systems as Visa, MasterCard, UnionPay. Its offices are located in several countries in Asia and Latin America.