“Promobot” mehmanxana administratoru vəzifəsini icra edib Noyabr 19, 2019 | 03:31 / Maraqlı məlumatlar
Rusiyada istehsal olunan “Promobot” robotu ilk dəfə mehmanxananın tam hüquqlu işçisi olub.
O, qonaqların qarşılanması, yerləşdirilməsi, açar kartların verilməsi və təhvil götürülməsi, eləcə də müştərilərin yola salınması vəzifəsini icra edib.
“Promobot” pasport məlumatlarının identifikasiyası və müəyyən bir nömrədən giriş kartlarının verilməsini nəzərdə tutan qeydiyyat sistemi ilə təchiz olunub. İnsanlar şəxsiyyəti təsdiq edən sənədi təqdim edir və bir neçə saniyədən sonra açarı götürə bilirlər. Layihə rəhbəri vurğulayıb ki, robot qeydiyyat prosesini daha sürətli edərək mehmanxana əməkdaşlarının işini yüngülləşdirir.
ferra.ru saytının məlumatına görə, cihaz müştərilər üçün nəqliyyat xidmətinə zəng etmək və onlara lazımi məsləhətlər vermək qabiliyyətinə də malikdir.
Mütəxəssislər qeyd edirlər ki, hazırda “Promobot” dünyanın 36 ölkəsində inzibatçı, təqdimatçı, məsləhətçi, bələdçi, eləcə də qapıçı vəzifəsində fəaliyyət göstərir.

Robot replaced hotel administrator
His responsibilities include meeting guests, checking in and moving out clients, as well as issuing and accepting key cards for rooms.
Promobot involves the identification of passport data and the issuance of access cards from a specific number. Also, the robot is able to call vehicles for customers and provide them with the necessary advice. The project director noted that the robot significantly reduces the load on the main hotel staff, making the registration process faster and more stable. You simply attach a passport and in a few seconds you get the key to the number.
According to ferra.ru, the robot is able to call vehicles for customers and provide them with the necessary advice.
Experts say that at the moment Promobot operates in 36 countries in the world, having such positions as an administrator, promoter, consultant, as well as a guide and concierge.