“Promobot” mehmanxana administratoru vəzifəsini icra edib Noyabr 19, 2019 | 03:31 / Maraqlı məlumatlar
Rusiyada istehsal olunan “Promobot” robotu ilk dəfə mehmanxananın tam hüquqlu işçisi olub.
O, qonaqların qarşılanması, yerləşdirilməsi, açar kartların verilməsi və təhvil götürülməsi, eləcə də müştərilərin yola salınması vəzifəsini icra edib.
“Promobot” pasport məlumatlarının identifikasiyası və müəyyən bir nömrədən giriş kartlarının verilməsini nəzərdə tutan qeydiyyat sistemi ilə təchiz olunub. İnsanlar şəxsiyyəti təsdiq edən sənədi təqdim edir və bir neçə saniyədən sonra açarı götürə bilirlər. Layihə rəhbəri vurğulayıb ki, robot qeydiyyat prosesini daha sürətli edərək mehmanxana əməkdaşlarının işini yüngülləşdirir.
ferra.ru saytının məlumatına görə, cihaz müştərilər üçün nəqliyyat xidmətinə zəng etmək və onlara lazımi məsləhətlər vermək qabiliyyətinə də malikdir.
Mütəxəssislər qeyd edirlər ki, hazırda “Promobot” dünyanın 36 ölkəsində inzibatçı, təqdimatçı, məsləhətçi, bələdçi, eləcə də qapıçı vəzifəsində fəaliyyət göstərir.

Робот заменил администратора отеля Ноя 19, 2019 | 03:31 / Интересная информация
В его обязанности входит встреча гостей, заселение и выселение клиентов, а также выдача и принятие карт-ключей от номеров.
Promobot подразумевает идентификацию паспортных данных и выдачу карт доступа от конкретного номера. Также, робот способен вызвать транспорт для клиентов и предоставить им необходимую консультацию. Директор проекта отметил что робот значительно снижает нагрузку на основной персонал отеля, делая процесс регистрации быстрее и стабильнее. Вы просто прикладываете паспорт и за несколько секунд получаете ключ от номера.
Как сообщает ferra.ru, робот способен вызвать транспорт для клиентов и предоставить им необходимую консультацию.
Специалисты отмечают, что на данный момент Promobot функционирует в 36 странах в мире, имея такие должности, как администратор, промоутер, консультант, а также гид и консьерж.