“SIGGRAPH Asia 2019” – ixtisaslaşmış XII beynəlxalq sərgi-konfrans keçiriləcək Noyabr 13, 2019 | 12:04 /
17-20 noyabr tarixərində Avstraliyanın Brisben şəhərində “SIGGRAPH Asia 2019” – ixtisaslaşmış XII beynəlxalq sərgi-konfrans keçiriləcək.
Kompüter qrafikası sahəsində əldə olunan ən son yeniliklərin nümayişinə həsr olunan “SIGGRAPH” (Special Interest Group on Graphics and Interactive Techniques) ilk dəfə 1974-cü ildə Hesablama Maşınları Beynəlxalq Assosiasiyası (ACM SIGGRAPH) tərəfindən keçirilib. Hər il baş tutan ənənəvi sərgi-konfrans əsasən Şimali Amerika ölkələrini əhatə edir.
2008-ci ildə Asiya ölkələrini özündə birləşdirən “SIGGRAPH Asia” təsis edilib. Tədbir çərçivəsində hər il kompüter qrafikası və interaktiv texnologiyalar sahəsində əldə olunan ən son yenilikləri nümayiş olunduğu sərgi, müxtəlif konfrans, dəyirmi masa və seminarlar, kurslar keçirilir.

Состоится XII Международная специализированная выставка-конференция ”IGGRAPH Asia 2019" Ноя 13, 2019 | 12:04 /
17-20 ноября в австралийском городе Брисбен пройдет XII специализированная международная выставка – конференция ”IGGRAPH Asia 2019".
IQGRAPH (Special Interest Group on Graphics and Interactive Techniques) впервые был проведен Международной ассоциацией вычислительных машин (ACM IGGRAPH) в 1974 году. Ежегодная традиционная выставка-конференция в основном охватывает страны Северной Америки.
В 2008 году был учрежден “IGGRAPH Asia”, объединяющий в себе азиатские страны. В рамках мероприятия ежегодно проводятся выставки, различные конференции, круглые столы и семинары, курсы, где демонстрируются последние новшества в области компьютерной графики и интерактивных технологий.