“SIGGRAPH Asia 2019” – ixtisaslaşmış XII beynəlxalq sərgi-konfrans keçiriləcək Noyabr 13, 2019 | 12:04 /
17-20 noyabr tarixərində Avstraliyanın Brisben şəhərində “SIGGRAPH Asia 2019” – ixtisaslaşmış XII beynəlxalq sərgi-konfrans keçiriləcək.
Kompüter qrafikası sahəsində əldə olunan ən son yeniliklərin nümayişinə həsr olunan “SIGGRAPH” (Special Interest Group on Graphics and Interactive Techniques) ilk dəfə 1974-cü ildə Hesablama Maşınları Beynəlxalq Assosiasiyası (ACM SIGGRAPH) tərəfindən keçirilib. Hər il baş tutan ənənəvi sərgi-konfrans əsasən Şimali Amerika ölkələrini əhatə edir.
2008-ci ildə Asiya ölkələrini özündə birləşdirən “SIGGRAPH Asia” təsis edilib. Tədbir çərçivəsində hər il kompüter qrafikası və interaktiv texnologiyalar sahəsində əldə olunan ən son yenilikləri nümayiş olunduğu sərgi, müxtəlif konfrans, dəyirmi masa və seminarlar, kurslar keçirilir.

The 12th ACM SIGGRAPH Conference and Exhibition on Computer Graphics and Interactive Techniques in Asia
13 November 2019 - 12:04 | Announcements
On November 17-20, the 12th SIGGRAPH Asia 2019 Specialized Exhibition and Conference will be held in Brisbane, Australia.
SIGGRAPH (Special Interest Group on Graphics and Interactive Techniques) was first launched in 1974 by the International Association of Computing Machines (ACM SIGGRAPH), to showcase the latest advances in computer graphics. Each year, the traditional exhibition-conference is mainly held in North America.
In 2008, SIGGRAPH Asia, which unites Asian countries, was established. The event includes exhibitions, various conferences, round tables and seminars, courses showing the latest computer graphics and interactive technologies.
More information on the international exhibition and conference “SIGGRAPH Asia 2019” can be found here.