Hindistan universitetlərində smartfonlardan istifadəyə qadağa qoyulub
Hindistanın şimalında yerləşən Uttar-Pradeş ştatındakı kollec və universitetlərdə smartfonlardan istifadəyə qadağa qoyulub. Bu barədə “Hindustan Times” qəzeti yazır.
“Bu məhdudiyyət tələbələr üçün daha uyğun tədris mühiti yaratmağa imkan verəcək”, – qəzet Uttar-Pradeşin ali təhsil məsələləri üzrə idarəsinin bəyanatından sitat gətirib. belta.by saytının məlumatında bildirilir ki, qadağa həm tələbələrə, həm də ştatın bütün ali məktəb müəllimlərinə şamil olunur.
Xatırladaq ki, cari ilin iyun ayının 1-dən etibarən Uttar-Pradeş ştatının baş naziri Yoqi Adityanatx yerli hökumətin iclaslarında smartfonlardan istifadəni qadağan edib.

В индийском штате в университетах запретили смартфоны Окт 23, 2019 | 10:07 / Интересная информация
В северном индийском штате Уттар-Прадеш власти ввели запрет на использование смартфонов в колледжах и университетах.
"Ограничение позволит обеспечить более подходящую учебную среду для студентов", - приводит газета заявление управления по вопросам высшего образования Уттар-Прадеша. Запрет распространяется как на студентов, так и на преподавателей всех вузов штата.
С 1 июня Йоги Адитьянатх, главный министр штата Уттар-Прадеш, запретил использовать смартфоны на заседаниях местного правительства. Решение было принято после того, как некоторые министры и чиновники отвлекались на чтение сообщений в мессенджерах.