Azərbaycan İnnovasiya Mükafatı (AİM) təsis olunub Oktyabr 08, 2019 | 07:23 / Mühüm hadisələr
“İnnovativ Azərbaycan” devizi ilə qlobal innovasiya ekosistemində lider ölkələr sırasında olmağımız üçün lokal ekosistem oyunçularını dəstəkləmək məqsədilə Azərbaycan İnnovasiya Mükafatı (AİM) təsis olunub.
Azərbaycan İnnovasiya Mükafatının Təşkilat Komitəsinin tərkibi sahə üzrə dövlət siyasətini və tənzimləməsini həyata keçirən mərkəzi icra hakimiyyəti orqanı – Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi tərəfindən təsdiq edilir.
Layihə çərçivəsində 2018-2019-cu illər ərzində innovasiya fəaliyyəti istiqamətində ən təşəbbüskar, fəal şirkət, layihə və şəxslər mükafatlandırılacaq.
İctimai əsaslı mükafatla əlaqədar elan olunmuş  müsabiqəyə müraciətlərin qəbuluna artıq start verilib.
Müsabiqə “İlin startapı”, “İlin influenseri”, “İlin innovasiya tədbiri”, “İlin innovasiya layihəsi” və “İlin innovasiya ekosistemi təmsilçisi” nominasiyaları üzrə keçirilir.
innoweek.az linkinə daxil olmaqla müsabiqədə iştirak üçün müraciət etmək mümkündür.
Qaliblər cari ilin 23 oktyabr tarixində baş tutacaq “İnnovation Awards Gala” mükafatlandırma mərasimində elan ediləcək.

Учреждена Азербайджанская премия за инновации (AIM) Окт 08, 2019 | 07:23 / Важные события
В Азербайджане для поддержки участников местной экосистемы учреждена Азербайджанская премия за инновации (AIM).
Состав Оргкомитета Азербайджанской премии за инновации утвержден центральным исполнительным органом - министерством транспорта, связи и высоких технологий, который осуществляет государственную политику и регулирование в этой области.
В рамках проекта будут награждены наиболее активные компании, проекты и частные лица, действующие в сфере инновационной деятельности в 2018-2019 годы.
Подача заявок на конкурс началась. Зарегистрироваться можно здесь.
Соревнования проводятся в следующих категориях: «Стартап года», «Инфлюенсер года», «Инновационное мероприятие года», «Инновационный проект года» и «Представитель года экосистемы инноваций».
Победители будут объявлены на гала-церемонии Innovation Awards, которая состоится 23 октября текущего года.