Azərbaycan İnnovasiya Mükafatı (AİM) təsis olunub Oktyabr 08, 2019 | 07:23 / Mühüm hadisələr
“İnnovativ Azərbaycan” devizi ilə qlobal innovasiya ekosistemində lider ölkələr sırasında olmağımız üçün lokal ekosistem oyunçularını dəstəkləmək məqsədilə Azərbaycan İnnovasiya Mükafatı (AİM) təsis olunub.
Azərbaycan İnnovasiya Mükafatının Təşkilat Komitəsinin tərkibi sahə üzrə dövlət siyasətini və tənzimləməsini həyata keçirən mərkəzi icra hakimiyyəti orqanı – Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi tərəfindən təsdiq edilir.
Layihə çərçivəsində 2018-2019-cu illər ərzində innovasiya fəaliyyəti istiqamətində ən təşəbbüskar, fəal şirkət, layihə və şəxslər mükafatlandırılacaq.
İctimai əsaslı mükafatla əlaqədar elan olunmuş  müsabiqəyə müraciətlərin qəbuluna artıq start verilib.
Müsabiqə “İlin startapı”, “İlin influenseri”, “İlin innovasiya tədbiri”, “İlin innovasiya layihəsi” və “İlin innovasiya ekosistemi təmsilçisi” nominasiyaları üzrə keçirilir.
innoweek.az linkinə daxil olmaqla müsabiqədə iştirak üçün müraciət etmək mümkündür.
Qaliblər cari ilin 23 oktyabr tarixində baş tutacaq “İnnovation Awards Gala” mükafatlandırma mərasimində elan ediləcək.

Accepting applications for participation in Azerbaijan Innovation Award contest launched October 08, 2019 | 07:23 / Important events
Azerbaijan Innovation Award was established with the motto "Innovative Azerbaijan" to support local ecosystem players in order to be among the leaders in the global innovation ecosystem.
The composition of the Organizing Committee of the Azerbaijan Innovation Award is approved by the central executive body – the Ministry of Transport, Communications and High Technologies, which implements state policy and regulation in this field.
Within the project, the most innovative, active companies, projects and individuals in the field of innovation for 2018 - 2019 will be awarded.
Accepting applications for the contest announced in connection with the public award has already started.
The contest will be held in the following categories: Startup of the Year, Influencer of the Year, Innovation Event of the Year, Innovation Project of the Year, and Representative of the Innovation Ecosystem of the Year.
Those wishing to participate in the contest must register at http://innoweek.az/award/.
The winners will be announced at the Innovation Awards Gala, which will take place on 23 October this year.