“Samsung” ən kiçik piksellərə malik yeni sensor təqdim edib Sentyabr 25, 2019 | 12:50 / Texnoloji yeniliklər
Cənubi Koreyanın “Samsung” şirkəti 0,7 mikrometr ayırdetmə qabiliyyətinə malik ilk sensorların istehsalı ilə bağlı məlumat verib. Şirkət nümayəndələri iddia edirlər ki, bu sensorlar digərləri ilə müqayisədə ən kiçik piksellərə malikdir. Yeni texnologiya brendin flaqman smartfonlarına tətbiq olunacaq.
dni24.com saytının məlumatına əsasən, smartfon kameraları üçün hazırlanmış “ISOCELL Slim GH1” sensoru 7,968×5,480 ayırdetmə qabiliyyətinə malikdir. Daha əvvəl şirkət Çində böyük tələbat olan çox yüksək ayırdetmə qabiliyyətli (64 və 108 meqapiksel) sensorlar istehsal edirdi. Artıq “Samsung” yeni texnologiyanı öz smartfonlarına tətbiq edəcək.
Bildirilib ki, sensor parlaq və dolğun şəkillər üçün vacib olan işıq informasiyasının lazımi miqdarını udmaq üçün rəng kəsişmə maneələrini və optik itkiləri minimallaşdırır. Bu, “Quad Bayer” strukturu üzrə yerləşdirmə nəticəsində mümkün olub. O, zəif işıqlandırma zamanı 4 pikselin birləşməsini nəzərdə tutur ki, bu da 10,9 meqapiksel təsvir ölçüsünə imkan verir. 2020-ci ilin başlanğıcında qadcetlərin “ISOCELL Slim GH1” sensoru ilə təchiz olunması gözlənilir.

Samsung introduced a new sensor with the smallest pixels September 25, 2019 | 12:50 / Technological innovations
Samsung announced the production of the first sensors with a resolution of 0.7 microns. The company claims to have the smallest pixels in the industry. The new technology will be introduced in the flagship smartphones of the brand.
Samsung introduced a new sensor for smartphone cameras, which has the "smallest pixels." ISOCELL Slim GH1 with a resolution of 7.968 × 5.480 has pixels measuring 0.7 micrometers per unit distance. The image capture sensor will have 43.7 million of these trace elements. Earlier, a South Korean company produced ultra-high resolution sensors with 64 megapixels and 108 megapixels, which were in great demand in China. Now Samsung will introduce new technology in its own line of smartphones.
It is stated that the sensor minimizes color crosstalk and optical loss in order to absorb a sufficient amount of light information needed for bright and saturated photographs. This is made possible by the placement of the Quad Bayer structure. It involves the combination of four pixels in low light, which allows you to have a resolution of 10.9 megapixels. It is possible that ISOCELL Slim GH1 will appear in gadgets only with the beginning of 2020.